Skoki narciarskie: Znamy wstępne kalendarze na sezon olimpijski – trzy konkursy PŚ w Polsce!

Obradująca w Zurychu Międzynarodowa Federacja Narciarska przedstawiła wstępne kalendarze Letniego Grand Prix i Pucharu Świata na sezon 2017/2018. W opublikowanych harmonogramach znalazły się dwa konkursy LGP i trzy PŚ w Polsce.

W tym roku, po pięciu latach przerwy, inauguracja sezonu powróci do Kuusamo. FIS zdecydował, że nie będzie to jednosezonowa zmiana i Ruka/Kuusamo będzie organizatorem pierwszych zawodów PŚ w sezonie olimpijskim 2017/2018, które zaplanowano na 24.11 i 25.11. Pierwszy weekend grudnia będzie stał pod znakiem konkursów w Titisee-Neustadt. Federacja nie wyłoniła jeszcze organizatora kolejnych zawodów – 09.12.17-10.12.17. Ostatnie przed Świętami zmagania, zgodnie z tradycją, będą miały miejsce w Engelbergu. Bez zmian pozostał także prestiżowy Turniej Czterech Skoczni. 66. edycja rozpocznie się 30.12.2017 w Oberstdorfie i zakończy 06.01.2018 w Bischofshofen. Skoczkowie nie będą mieli czasu na odpoczynek, bo już dzień później staną do rywalizacji w pierwszym w sezonie olimpijskim konkursie lotów, na obiekcie w Taupliz/Bad Mitterndorf.

Kolejnym przystankiem na mapie Pucharu Świata będzie Polska. Najlepsi skoczkowie najpierw dotrą do Wisły, gdzie 11.01.2018 wezmą udział w konkursie indywidualnym. Już dwa dni później PŚ przeniesie się do Zakopanego. W stolicy polskich Tatr zaplanowano dwa konkursy indywidualne. Podczas kolejnego weekendu poznamy mistrza świata w lotach narciarskich, którego wyłonią zawody w Oberstdorfie. Po czempionacie skoczkowie powrócą do pucharowych zmagań w Willingen 27.01 i 28.01. Początek lutego i konkursy w Sapporo będą ostatnią rozgrzewką przed najważniejszą imprezą sezonu – igrzyskami. Olimpijskie zmagania rozpoczną się 09.02 i potrwają 17 dni.

Po najważniejszych zawodach czterolecia, na początku marca, skoczkowie zawitają do Lahti. Następnie w planach jest kolejna edycja Turnieju Nordyckiego, który ma  rozpocząć się na obiekcie w Oslo. Jego kolejnym przystankiem będzie Lillehammer i Trondheim. Zakończenie planowane jest na mamuciej skoczni w Vikersund. Uroczyste zwieńczenie olimpijskiego sezonu, zgodnie z tradycją, będzie miało miejsce w Planicy. Finał PŚ 2017/2018 odbędzie się w dniach 23.03 – 25.03.

Kalendarz Letniego Grand Prix jest w bardzo wstępnej fazie przygotowań, nie znamy jeszcze daty jednego z konkursów i gospodarzy kilku z nich. Na razie inauguracja cyklu została zaplanowana na połowę lipca, jej organizatorem ma być skocznia im. Adama Małysz w Wiśle.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password