Snowboard – Europa Cup: Aleksandra Król tuż za podium w Landgraaf!

Aleksandra Król zajęła 4. miejsce w snowboardowym Pucharze Europy w slalomie równoległym, który odbywa się w holenderskim Landgraaf. Pozostali nasi reprezentanci spisali się znacznie słabiej.

Kibice spragnieni emocji związanych ze sportami zimowymi na pewno wyczekują momentu, w którym ,,zimowa karuzela” ruszy na dobre. Swój pierwszy występ w sezonie mają za sobą snowboardziści, którzy rywalizowali dzisiaj w ramach Pucharu Europy w slalomie równoległym. Na starcie nie zabrakło reprezentantów Polski.

Bardzo wartościowy wynik zanotowała Aleksandra Król, która otarła się o podium, zajmując 4. miejsce. Jest to dobry prognostyk, ponieważ w poprzednim sezonie nie mieliśmy zbyt dużo powodów do radości. W czołowej szesnastce znalazła się także Weronika Biela, która zajęła właśnie 16. miejsce. Cztery oczka niżej została sklasyfikowana Karolina Sztokfisz. Zawody wygrała reprezentantka gospodarzy Michelle Dekker, która w finale pokonała Austriaczkę Danielę Ulbing. Na najniższym stopniu podium stanęła Szwajcarka Jenny Ladina, która w bezpośredniej rywalizacji była lepsza od Aleksandry Król.

W slalomie równoległym mężczyzn triumfował Włoch Maurizi Bormolini, który pokonał Niemca Stefana Baumeistera. Trzecie miejsce zajął Bułgar Radoslav Yankov. Polacy zajęli niestety niższe lokaty – Andrzej Gąsienica-Daniel był 36., Michał Nowaczyk 45., Tomasz Kowalczyk 51., a Oskar Kwiatkowski 61.

Nasi reprezentanci będą mieli okazję do poprawy swoich lokat, bowiem jutro po raz drugi w Landgraaf snowboardziści zmierzą się w slalomie równoległym.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password