Snowboard – Mistrzostwa Świata: Bardzo dobry występ Biało – Czerwonych!

Choć Polacy nie zdobyli medalu w dzisiejszym slalomie równoległym, to trzeba przyznać, że pokazali się z bardzo dobrej strony. W czołowej ,,16″ zawody skończyli  Aleksandra Król oraz Oskar Kwiatkowski. Zwyciężyli Austriacy Daniela Ulbing i Andreas Prommegger.

W kwalifikacjach pań 12. miejsce zajęła Aleksandra Król.  Niewiele do awansu zabrakło Weroniki Bieli, która była 20. Nieco dalej uplasowała się Karolina Sztokfisza, która uplasowała się na 24. pozycji. Eliminacje wygrała Austriaczka Daniela Ulbing.

W kwalifikacjach mężczyzn bardzo miłą niespodziankę sprawił nam Oskar Kwiatkowski, który był 11. Niestety sztuka awansu nie udała się Michałowi Nowaczykowi i Tomasza Kowalczykowi, którzy zajęli kolejno 35. i 40 miejsce.

Aleksandra Król w 1/8 finału zmierzyła się z Austriaczką Iną Meschik. Wyprzedziła rywalkę zaledwie o…0.03 s. W kolejnej rundzie Polka rywalizowała z Rosjanką Aleną Zavarziną, która niestety okazała się lepsza o 0,79 s. Nasza reprezentantka została sklasyfikowana na ósmej pozycji. Wygrała Austriaczka Daniela Ulbing, która w finale pokonała Czeszkę Ester Ledecką. Na najniższym stopniu podium stanęła pogromczyni Król, Alena Zawarzina. Rosjanka w wyścigu o brąz pokonała Niemkę Cheyenne Loch.

Przeciwnikiem Oskara Kwiatkowskiego w 1/8 finału był Włoch Aaron March. Reprezentant Italii zwyciężył w tej rywalizacji. Polak został zdyskwalifikowany w tym wyścigu i ostatecznie uplasował się na 12. pozycji. Najlepszy okazał się Austriak Andreas Prommegger, który w biegu finałowym pokonał rodaka Benajmina Karla. Niezwykle wyrównany pojedynek o 3. miejsce kibice oglądali zgromadzeni w Sierra Nevada. Ostatecznie wygrał Rosjanin Andrey Sobolev, który pokonał Szwajcara Nevina Galmariniego  zaledwie o…0,02 s.