Snowboard – Mistrzostwa Świata: Blouin i Smits najlepsi w slopestyle’u!

Kanadyjka Laurie Blouin oraz Belg Seppe Smits triumfowali w snowboardowej konkurencji slopestyle’u! Główni faworyci do końcowego zwycięstwa albo się nie pojawili na starcie albo zawiedli na całej linii.

Rywalizacja kobiet była bardzo zacięta. Wszystkie medalistki zmieściły się w różnicy zaledwie… 0,6 pkt. Najlepsza okazała się Kanadyjka Laurie Blouin, która za swój występ uzyskała 78 pkt. Drugie miejsce zajęła Nowozelandka Zoi Sadowski Synott z rezultatem 77,50 pkt. Brąz przypadł  Miyabi Onitsuce. Japonka przegrała srebro o 0,1 pkt. Z różnych względów nie pojawiła się czołowa trójka klasyfikacji generalnej kobiecego PŚ, a więc Amerykanki Jamie Anderson i Julia Marino oraz Austriaczka Anna Gasser.

Bardzo dobre, bo 12. miejsce zajęła Katarzyna Rusin. Polka niestety zaliczyła upadek podczas jednego ze skoków w kwalifikacjach, co spowodowało niższe noty za jej przejazd. Kto wie, może mielibyśmy naszą reprezentantkę w dzisiejszym finale. Niemniej możemy być zadowoleni z występu Rusin.

W zawodach mężczyzn zwyciężył Belg Seppe Smits, który uzyskał 91,40 pkt za swój przejazd. Drugi był Szwajcar Nicolas Huber z rezultatem 83,25 pkt. Brązowy medal zdobył Amerykanin Chris Corning, który srebro przegrał o 0,85 pkt. Nie wystartowali zwycięzca PŚ, reprezentant Stanów Zjednoczonych Redmond Gerard oraz wicelider Kanadyjczyk Mark McMorris. Inni faworyci jak Brytyjczyk Jamie Nicholls spisali się słabo.

Niestety na starcie nie ujrzeliśmy też Piotra Tokarczyka. Nasz reprezentant na jednym z treningów doznał kontuzji pleców, która uniemożliwiła mu występ w kwalifikacjach. Trzymajmy kciuki za zdrowie Polaka, by mógł przede wszystkim zaprezentować pełnię swoich możliwości podczas zmagań w konkurencji big air.

Wyniki slopestyle’u kobiet:

1. Laurie Blouin (CAN) 78,00 pkt
2. Zoi Sadowski Synott (NZL) 77,50 pkt
3. Miyabi Onitsuka (JPN) 77,40 pkt
4. Karly Shorr (USA) 68,15 pkt
5. Isabel Derungs (SUI) 66,80 pkt
6. Jessika Jenson (USA) 63,00 pkt
12. Katarzyna Rusin (POL) odpadła w kwalifikacjach

Wyniki slopestyle’u mężczyzn:

1. Seppe Smits (BEL) 91,40 pkt
2. Nicolas Huber (SUI) 83,25 pkt
3. Chris Corning (USA) 82,50 pkt
4. Sebbe de Buck (BEL) 81,20 pkt
5. Ville Paumola (FIN) 77,50 pkt
6. Niklas Matsson (SWE) 74,85 pkt
Piotr Tokarczyk (POL) nie startował

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password