Snowboard: Nowości w kalendarzu FIS

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) postanowiła wprowadzić do kalendarza najbliższego sezonu cykl „Super Series”, składający się z zawodów w nowej olimpijskiej konkurencji, która zadebiutuje już na igrzyskach w Pjongczang – Big Air. Rywalizacja odbędzie się w trzech miastach: Mediolanie, Mönchengladbach i Quebecu.

Jako pierwsze miasto najlepszych freestyle’owców przywita Mediolan. Zmagania we Włoszech odbędą się 12 listopada. Już 3 grudnia zawodnicy przeniosą się do Niemiec na rekordowo wielką, 49-metrową rampę, a cały cykl zakończy się dwudniowymi zawodami w Kanadzie (10-11 lutego).

Kolejną nowinką jest wprowadzenie klasyfikacji generalnej w drużynowym snowboardcrossie. Jej zwycięzca zostanie wybrany na podstawie wyników z zawodów w Montafon (Austria), Solitude (USA) i Veysonnaz (Szwajcaria).

Władze FIS ogłosiły również jedną historyczną wiadomość. Otóż, jedne z zawodów Pucharu Świata w w halfpipe’ie i slopestyle’u w nadchodzącym sezonie odbędą się w Laax (16-21 stycznia). Szwajcarski kurort jest niezwykle popularny wśród snowboardzistów. Znajduje się słynny, największy na świecie pipe.

Z kolei inne szwajcarskie miasto, Corvatsch, zostało wybrane jednym z gospodarzy juniorskiego czempionatu globu w 2017 roku. Odbędą się tam zawody w halfpipe’ie. Z kolei Klínovec ugości młodych snowboardzistów specjalizujących się w crossie i slalomach równoległych, a w Szpindlerowym Młynie zostaną zorganizowane konkurencje slopestyle i Big Air.

fot. Maciej Szopa

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password