Snowboard – PE: Chyc, Król i Kwiatkowski w pierwszej dziesiątce

W słoweńskiej Rogli rozegrano zawody Pucharu Europy w snowboardowym slalomie gigancie równoległym. Z reprezentantów Polski niespodziewanie najlepiej spisała się Maria Chyc. Młoda polska snowboardzistka zajęła 8. miejsce.

Maria Chyc okazała się nieznacznie lepsza od Aleksandry Król, która zajęła 9. miejsce. Pozycje w drugiej dziesiątce zajęły 12. Karolina Sztokfisz i 13. Weronika Biela. Dalej uplasowały się Paulina Pawlikowska, Oliwia Pawlikowska, Aleksandra Michalik i Julia Sitarz. Wygrała Koreanka Haerim Jeong. Na podium stanęły również Japonka Emi Sato i Słowenka Gloria Kotnik.

Zawody mężczyzn całkowicie zdominowali reprezentanci gospodarzy. Wygrał Tim Mastnak przed Zanem Kosirem i Rokiem Margucem. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Oskar Kwiatkowski, który zajął 10. miejsce. Michał Nowaczyk zajął 19. pozycję. Drugie zawody w Rogli odbędą się w środę.