Snowboard – PE: Polscy snowboardziści daleko w Silvaplanie

Zmagania w szwajcarskiej Silvaplanie zakończyły kolejny sezon Pucharu Europy w slopestyle’u. Aleksander Czuba, Kamil Knop i Piotr Tokarczyk zajęli niestety jedne z końcowych miejsc. Ten ostatni zajął 4. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy.

Ostatnie zawody w sezonie nie były udane dla reprezentantów Polski. Aleksander Czuba, Piotr Tokarczyk i Kamil Knop uplasowali się odpowiednio na 44., 45. i 47. miejscu. Ten słaby rezultat sporo kosztował Piotra Tokarczyka. Nasz jedyny reprezentant w Pucharze Świata w slopestyle’u spadł z 3. na 4. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy. Polak zakończył wcześniej rywalizację w Pucharze Świata na 29. pozycji.

W Silvaplanie wszystkie 5 czołowych miejsc zajęli Szwajcarzy. Wygrał Dario Burch, który wyprzedził  Michaela Schaerera i Jonasa Boesigera.