Snowboard – PE: Wysokie miejsca polskich snowboardzistek

Reprezentanci Polski w snowboardzie alpejskim mają ostatnio bardzo dużo startów w Pucharze Europy. W slalomie gigancie równoległym w Rogli Weronika Biela, Aleksandra Król i Karolina Sztokfisz uplasowały się tuż za podium.

Najbliżej podium była Weronika Biela, która w walce o 3. miejsce przegrała Giulią Gaspari z Włoch. Aleksandra Król zajęła 5. miejsce. Karolina Sztokfisz była 6. Zawody wygrała Milena Bykowa z Rosji przed Austriaczką Sabine Schoeffmann.

Wśród mężczyzn najlepiej z Polaków zaprezentował się Michał Nowaczyk, który zajął 17. miejsce. Oskar Kwiatkowski uplasował się pozycję niżej. Tomasz Kowalczyk zajął 24. pozycję. W wyścigu o zwycięstwo Austriak Sebastian Kislinger pokonał swojego rodaka Benjamina Karla.