Snowboard – Pjongczang 2018: Polska z dodatkową kwalifikacją!

Nasza kadra na igrzyska w Pjongczang się jeszcze powiększa! Jak się okazuje do Korei będziemy mogli wysłać naszego męskiego przedstawiciela w snowboardowym slalomie gigancie równoległym! Dodatkowe miejsce uzyskaliśmy wskutek relokacji niewykorzystanych kwot startowych.

Nie ukrywamy – liczyliśmy na to od poniedziałku, odkąd FIS (Międzynarodowa Federacja Narciarska) opublikował listy kwot na IO. Polska była na drugim miejscu w gronie oczekujących na miejsce z relokacji w zawodach mężczyzn. Przed nami byli Japończycy. Tymczasem Kraj Kwitnącej Wiśni nie wykorzystał w pełni nawet swojej podstawowej kwoty (2 zawodników) i zwolnił jedno miejsce, a także zrezygnował z ubiegania się o kolejne z relokacji. W ten sposób, trafiło ono do nas, a PKOl (Polski Komitet Olimpijskie) nie odmówił!

Do Korei Południowej uda się najprawdopodobniej Michał Nowaczyk. Polak, który ostatnio prezentuje coraz lepszą formę, stoi w rankingu tej konkurencji nieco wyżej od drugiego zawodnika, który ma prawo wystartować w tej konkurencji – Oskara Kwiatkowskiego. Przypomnijmy, że w zawodach kobiet w tej konkurencji ujrzymy Karolinę Sztokfisz, Weronikę Bielę i Aleksandrę Król.

Szymon Frąckiewicz537 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password