Snowboard – PŚ: Aleksandra Król w 1/8 finału

W Bad Gastein odbyły się zawody Pucharu Świata w nieolimpijskim slalomie równoległym. W finale drabince znalazła się Aleksandra Król. Reprezentantka Polski odpadła w 1/8 finału i zajęła 16. miejsce.

Do zawodów finałowych Aleksandra Król awansowała z 16. miejsca z kwalifikacji. W 1/8 finału Polka zmierzyła się ze zwyciężczynią kwalifikacji Seliną Joerg. Reprezentantka Polski nie traciła dużo do Niemki, ale ostatecznie przegrała o 22 setne sekundy. Król została sklasyfikowana na 16. miejscu. Pozostałe Polki odpadły w eliminacjach. Weronika Biela była 39., a Karolina Sztokfisz 40. Zawody wygrała Niemka Ramona Hofmeister.

W zawodach mężczyzn Michał Nowaczyk zajął 36. miejsce, a Oskar Kwiatkowski uplasował się na 40. pozycji. W finale spotkali się dwaj Rosjanie. Po pierwsze zwycięstwo w karierze sięgnął Dmitrij Łoginow, który pokonał Andriej Sobolewa.