Snowboard – PŚ: Dalekie miejsca Polaków w drużynowym slalomie gigancie równoległym

W drugim dniu zawodów Pucharu Świata w Bad Gastein odbył się drużynowy slalom gigant równoległy. Dwie polskie drużyny zostały sklasyfikowane w drugiej dziesiątce.

Bardziej liczyliśmy na naszą pierwszą drużynę w składzie Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski. Niestety. los dla Polaków nie był przychylny, gdyż w 1/8 finału rywalami naszej dwójki byli Szwajcarzy Julie Zogg i Dario Caviezel. Szwajcarzy wyeliminowali polski duet i w dalszej części rywalizacji awansowali do małego finału. W biegu o 3. miejsce od Zogg i Caviezela lepsi byli Austriacy Claudia Riegler i Andreas Prommeger.

W ostatniej chwili dowiedzieliśmy się o tym, że w zawodach wystartują Weronika Biela i Michał Nowaczyk. Nasz młody duet podobnie jak Król i Kwiatkowski odpadł w 1. rundzie zmagań. Rywalami Polaków był drugi zespół Austrii w składzie Sabine Schoeffmann i Alexander Payer. Ostatecznie Król i Kwiatkowski zajęli 13. lokatę, a Biela i Nowaczyk zostali sklasyfikowani na 15. miejscu.

Triumfowali Daniela Ulbing i Benjamin Karl z Austrii. W finale pokonali oni szwajcarski duet Patrizia Kummer i Nevin Galmarini.