Snowboard – PŚ: Dominacja Włochów i Rosjan w slalomie równoległym

We włoskiej miejscowości Cortina d’Ampezzo odbyły się dziś zawody Pucharu Świata w snowboardzie w ramach konkurencji slalom równoległy. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Austriaczka Sabine Schoeffmann a wśród panów najlepszy był Włoch Roland Fischnaller. Reprezentanci Polski odpadli już w kwalifikacjach.

Kobiety

W 1/8 finału kobiet sporą niespodzianką okazało się odpadnięcie z rywalizacji zwyciężczyni kwalifikacji – Czeszki Ester Ledecky. Lepsza o (+0.39) była Szwajcarka – Julie Zogg. Minimalnie szybsza na mecie od Seliny Joerg z Niemiec była Rosjanka – Natalia Soboleva (+0.03).

Awans uzyskały też dwie inne Rosjanki – Alena Zavarzina oraz Ekaterina Tudegesheva. Pierwsza pokonała swoją rodaczkę Ekaterinę Khatomchenkovą (+1.12) druga zaś Patrizię Kummer ze Szwajcarii (+0.60).

Swoje wyścigi wygrały również Austriaczki – Julia Dujmovits i Daniela Ulbing. Dujmovits była szybsza o (+0.60) od Chinki Naiying Gong. Natomiast Ulbing pokonała Niemkę – Carolin Langenhorst (+0.90).

Włoszka Nadya Ochner i Austriaczka Sabine Schoeffmann awansowały po nieukończeniu wyścigu przez ich rywalki.

W ćwierćfinale pewne zwycięstwo w swoim wyścigu odniosła Soboleva. Od Nadii Ochner była szybsza o (+1.77). Ponadto awans do półfinału uzyskały Zogg, Schoeffmann i Ulbing.

W bezpośrednich starciach o finał zmierzyły się Soboleva z Zogg oraz Ulbing z Schoeffmann. W pierwszym wyścigu o (+0.15) wygrała Julie Zogg a w siostrzanym pojedynku lepsza była Sabine Schoeffmann (+0.20).

W małym finale dość pewnie triumfowała Natalia Soboleva, która była szybsza o (+1.55). Natomiast w tym właściwym finale zwyciężczynią całych zawodów została Sabine Schoeffmann (+0.25).

Mężczyźni

W zmaganiach 1/8 finału panów pewne zwycięstwa odnieśli Włoch – Christoph Mick oraz Rosjanin – Vic Wild. Pierwszy był szybszy o (+1.50) od Koreańczyka Sanghoo Lee a drugi o (+1.33) od Maurizio Bormoliniego z Włoch. Jednak największą przewagą nad swoim rywalem mógł się pochwalić Dmitry Loginov (+19.44). Tyle stracił jego rodak Andrey Sobolev.

Do najlepszej ósemki awansowali też Szwajcar – Nevin Galmarini, Bułgar – Radoslav Yankov i Edwin Coratti z Włoch.

Włoch Aaron March i Słoweniec Jure Hafnar nie ukończyli wyścigu dzięki czemu ich rywale (Aaron Muss i Roland Fischnaller) awansowali dalej.

Do półfinału przeszli Vic Wild, który minimalnie pokonał o (+0.03) Christopha Micka a także Dmitry Loginov, który szybszy był o (+0.24) od Galmariniego. Yankov i Muss nie ukończyli tej części rywalizacji więc w najlepszej czwórce znaleźli się Coratti oraz Fischnaller.

Wild zmierzył się z Fischnallerem i przegrał o (+0.83). Natomiast Coratii okazał się lepszy od Loginova o zaledwie (+0.06).

W małym „rosyjskim finale” zwyciężył Dmitry Loginov (+0.20). W wielkim „włoskim finale” triumfował zwycięzca kwalifikacji Roland Fischnaller (+1.77).

Wyniki kobiet:

 1. Sabine Schoeffmann – Austria
 2. Julie Zogg – Szwajcaria
 3. Natalia Soboleva – Rosja
 4. Daniela Ulbing – Austria
 5. Ekaterina Tudegesheva – Rosja
 6. Alena Zavarzina – Rosja

Wyniki mężczyzn:

 1. Roland Fischnaller – Włochy
 2. Edwin Coratti – Włochy
 3. Dmitry Loginov – Rosja
 4. Vic Wild – Rosja
 5. Christoph Mick – Włochy
 6. Radoslav Yankov – Bułgaria

Klasyfikacja generalna PŚ kobiet:

 1. Ester Ledecka – Czechy – 2290 pkt.
 2. Sabine Schoeffmann – Austria – 1820
 3. Julie Zogg – Szwajcaria – 1450
 4. Selina Joerg – Niemcy – 1300
 5. Ekaterina Tudegesheva – Rosja – 1160
 6. Carolin Langenhorst – Niemcy – 1110

Klasyfikacja generalna PŚ mężczyzn:

 1. Roland Fischnaller – Włochy – 2250 pkt.
 2. Nevin Galmarini – Szwajcaria – 1660
 3. Andrey Sobolev – Rosja – 1440
 4. Alexander Payer – Austria – 1180
 5. Radoslav Yankov – Bułgaria – 1120
 6. Edwin Coratti – Włochy – 1020

 

 

 

 

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password