Snowboard – PŚ: Król i Nowaczyk tuż za podium w drużynowym gigancie

Po wczorajszych zmaganiach indywidualnych dziś w austriackim Lackenhof odbyła się drużynowa rywalizacja w slalomie gigancie równoległym w ramach snowboardowego Pucharu Świata. Świetnie zaprezentowali się Polacy, którzy w składzie Aleksandra Król i Michał Nowaczyk otarli się dosłownie o podium.

Po wczorajszych niezbyt udanych startach indywidualnych biało-czerwoni mieli okazję do osiągnięcia lepszego rezultatu. Za sprawą Aleksandry Król i Michała Nowaczyka tak też się stało. Polacy zaskakująco dla wszystkich pokonywali kolejnych rywali.

Najpierw w 1/8 finału w ostatnim wyścigu nasza para pokonała niezwykle mocnych rywali z Rosji – Ekaterinę Tudegeshevą i Andreya Soboleva. W ćwierćfinale polska para okazała się lepsza od drugiej drużyny Austrii – Julii Dujmovits oraz Sebastiana Kislingera. W półfinale przyszło im rywalizować również z Austrią, ale tą pierwszą. Niestety Sabine Schoeffmann i Alexander Payer byli szybsi od reprezentantów Polski. Król i Nowaczykowi pozostała walka o trzecie miejsce, lecz niemiecka para –  Selina Joerg i Patrick Bussler też okazała się lepsza. W wielkim finale zwyciężyła Austria numer trzy – Claudia Riegler i Andreas Prommegger, która pokonała półfinałowych pogromców Polaków – Schoeffmann i Payera z Austrii numer jeden. Biało-czerwoni zajęli ostatecznie czwarte miejsce co jest i tak znakomitym rezultatem.

Wyniki:

  1. Austria III – Claudia Riegler/ Andreas Prommegger
  2. Austria I – Sabine Schoeffmann/ Alexander Payer
  3. Niemcy I – Selina Joerg/ Patrick Bussler
  4. Polska I – Aleksandra Król/ Michał Nowaczyk
  5. Szwajcaria I – Ladina Jenny/ Nevin Galmarini
  6. Włochy I – Nadya Ochner/ Roland Fischnaller
  7. Austria II – Julia Dujmovits/ Sebastian Kislinger
  8. Rosja II – Alena Zavarzina/ Vic Wild

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password