Snowboard – PŚ: Średni występ Polaków w Val Thorens

Amerykanka Lindsey Jacobellis i Niemiec Paul Berg wygrali zawody Pucharu Świata w snowboardcrossie rozgrywane we francuskim Val Thorens. Mateusz Ligocki odpadł w 1/8 finału, a Zuzanna Smykała nie przebrnęła kwalifikacji.

Kwalifikacje zawodów mężczyzn odbyły się dzień przed zawodami finałowymi. Mateusz Ligocki zajął w eliminacjach 30. miejsce i awansował do zawodów głównych. W 1/8 finału Polak nie miał łatwych rywali. Niestety, Nick Baumgartner, Emanuel Perathoner i Alex Deibold szybko odjechali „Matysowi”, który zakończył wyścig na 4. miejscu. Ostatecznie polski snowboardzista został sklasyfikowany na 32. miejscu.

Dzisiejsza rywalizacja należała do Paula Berga. Reprezentant Niemiec wygrał biegi w 1/8, 1/4 i 1/2 finału oraz wielki finał. Berg sięgnął po drugie zwycięstwo w karierze. W każdej fazie rywalizacji tuż za Niemcem plasował się Adam Lambert. Zwycięzca kwalifikacji uplasował się na 2. miejscu. Trzeci był Hiszpan Lucas Eguibar, a czwarty Niemiec Konstantin Schad, który przewrócił się w finale.

Z powodu złych warunków pogodowych kwalifikacje kobiet zostały przeniesione z wtorku na środę. Zuzanna Smykała była bardzo bliska awansu do finałów. Polka uplasowała się na 17. miejscu, czyli pierwszym niedających kwalifikacji do ćwierćfinału. Zawody wygrała Amerykanka Lindsey Jacobellis, która w finale pokonała Francuzkę Chloe Trespeuch, Włoszkę Michaelę Moioli i Amerykankę Faye Gulini. Ostatnia z pań zaliczyła upadek.