Snowboard – PŚ: Triumf liderów, Polacy daleko

Czeszka Ester Ledecka i Szwajcar Nevin Galmarini wygrali zawody Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym w austriackim Lackenhof. Tym samym po przerwie świątecznej potwierdzili oni przodownictwo w Pucharze Świata. Zawody nie okazały się udane dla Polaków.

Najlepiej z Polaków spisała się Aleksandra Król, która zajęła 33. miejsce. Tuż za Król uplasowała się druga z Polek Karolina Sztokfisz. Weronika Biela zajęła 50. pozycję, czyli ostatnią spośród sklasyfikowanych zawodniczek. Polskie snowboardzistki były dzisiaj bardzo daleko finałowej „16”, która walczyła o zwycięstwo. W rywalizacji jeden na jeden niepokonana była Ester Ledecka. W finale Czeszka miała ułatwione zadanie, gdyż jej rywalka Austriaczka Julia Dujmowits nie ukończyła swojego przejazdu.

Na kwalifikacjach zawody zakończyli Michał Nowaczyk i Oskar Kwiatkowski. Pierwszy z nich zajął 36. miejsce, a drugi był 47. Wygrał Nevin Galmarini, który w finale wygrał z Rokiem Margucem. W walce o trzecie miejsce Alexander Payer okazał się lepszy od Zana Kosira. Jutro w Lackenhof pierwsze w sezonie zawody drużynowe.