Snowboard – Puchar Europy: Dwie Polki pod koniec pierwszej ,,10″

Weronika Biela i Aleksandra Król zajęły kolejno siódme i dziewiąte w zawodach Pucharu Europy w slalomie  równoległym, który odbył się w słoweńskiej Rogli. Zwyciężyli reprezentanci Austrii Sabine Schoeffmann i Benjamin Karl.

Weronika Biela jako jedyna z naszych reprezentantek zdołała awansować do 1/4 finału. W poprzedniej fazie zawodów odpadły Aleksandra Król i Karolina Sztokfisz, która została sklasyfikowana na 13. pozycji. Slalom równoległy wygrała Sabine Schoeffmann, która pokonała w finale swoją rodaczkę, znaną z występów w Pucharze Świata, Danielę Ulbing. 3. miejsce wywalczyła Niemka Melanie Hochreiter po zwycięstwie nad wczorajszą triumfatorką Rosjanką Mileną Bykową.

Austriaccy kibice mieli dzisiaj dużo powodów do radości, bowiem w rywalizacji mężczyzn zwyciężył Benjamin Karl. Drugie miejsce zajął Szwajcar David Mueller, a na najniższym stopniu podium stanął kolejny z gospodarzy, Alexander Payer. Najlepszy z Polaków, Oskar Kwiatkowski, zawody zakończył na 13. pozycji. Michał Nowaczyk był 26., a Tomasz Kowalczyk zajął 31. miejsce.

Wyniki slalomu równoległego kobiet:

1. Sabine Schoeffmann (AUT)
2. Daniele Ulbing (AUT)
3. Melanie Hochreiter (GER)
4. Milena Bykowa (RUS)
7. Weronika Biela (POL)
9. Aleksandra Król (POL)
13. Karolina Sztokfisz (POL)

Wyniki slalomu równoległego mężczyzn:

1. Benjamin Karl (AUT)
2. David Mueller (SUI)
3. Alexander Payer (AUT)
4. Dario Caviezel (SUI)
13. Oskar Kwiatkowski (POL)
26. Michał Nowaczyk (POL)
31. Tomasz Kowalczyk (POL)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password