Snowboard – Puchar Europy: Dwie Polki pod koniec pierwszej ,,10″

Weronika Biela i Aleksandra Król zajęły kolejno siódme i dziewiąte w zawodach Pucharu Europy w slalomie  równoległym, który odbył się w słoweńskiej Rogli. Zwyciężyli reprezentanci Austrii Sabine Schoeffmann i Benjamin Karl.

Weronika Biela jako jedyna z naszych reprezentantek zdołała awansować do 1/4 finału. W poprzedniej fazie zawodów odpadły Aleksandra Król i Karolina Sztokfisz, która została sklasyfikowana na 13. pozycji. Slalom równoległy wygrała Sabine Schoeffmann, która pokonała w finale swoją rodaczkę, znaną z występów w Pucharze Świata, Danielę Ulbing. 3. miejsce wywalczyła Niemka Melanie Hochreiter po zwycięstwie nad wczorajszą triumfatorką Rosjanką Mileną Bykową.

Austriaccy kibice mieli dzisiaj dużo powodów do radości, bowiem w rywalizacji mężczyzn zwyciężył Benjamin Karl. Drugie miejsce zajął Szwajcar David Mueller, a na najniższym stopniu podium stanął kolejny z gospodarzy, Alexander Payer. Najlepszy z Polaków, Oskar Kwiatkowski, zawody zakończył na 13. pozycji. Michał Nowaczyk był 26., a Tomasz Kowalczyk zajął 31. miejsce.