Snowboard – Puchar Europy: Karolina Sztokfisz na 12. miejscu

Karolina Sztokfisz zajęła 12. miejsce w zawodach Pucharu Europy w slalomie równoległym we włoskim Racines. Zawody wygrali Jemima Juritz i Stefan Baumeister.

Drugi dzień zawodów w Racines był gorszy od pierwszego. Karolina Sztokfisz, która była wczoraj 10., dzisiaj zajęła 12. pozycję. Aleksandra Król zajęła wczoraj 2. miejsce. W dzisiejszych zawodach polska snowboardzistka nie ukończyła pierwszego przejazdu. Na podium stanęły Austriaczka Jemima Juritz, Holenderka Michele Dekker i Szwajcarka Stefanie Muller.

W zmaganiach mężczyzn triumfował Stefan Baumeister. Niemiec wyprzedził Austriaków Johanna Stefanera i Lukasa Mathieusa. Oskar Kwiatkowski zajął 19. miejsce, a Michał Nowaczyk był 21. Tomasz Kowalczyk nie ukończył przejazdu.