Snowboard – Puchar Europy: Karolina Sztokfisz na 14. miejscu

Karolina Sztokfisz i 3 naszych snowboardzistów wystartowali w slalomie gigancie równoległym na zawodach Pucharu Europy we włoskim Livigno. Podczas drugich zawodów nasza zawodniczka zakończyła zawody w czołowej „15”.

Karolina Sztokfisz zajęła 14. miejsce czyli 4 miejsca wyżej niż w pierwszych zawodach w Livigno. Na podium stanęły Niemki Selina Joerg, Melanie Hochreiter i Cheyenne Loch.

Gorzej od Karoliny Sztokfisz spisali się nasi snowboardziści. Najlepszy z Polaków był Oskar Kwiatkowski, który uplasował się na 26. pozycji. Tomasz Kowalczyk był 31., a Michał Nowaczyk nie został sklasyfikowany.

Triumfował Koreańczyk Sang-kyum Kim. Na podium stanęli również Francuz Sylvain Dufour i drugi Koreańczyk Bo-gun Choi.