Snowboard – Puchar Europy: Piotr Tokarczyk w pierwszej dziesiątce w Landgraaf

Piotr Tokarczyk zajął ósme miejsce w środowym Pucharze Europy w snowboardowej konkurencji slopestyle. Jest to najlepszy rezultat uzyskany przez reprezentanta Polski podczas dwudniowych zawodów w Landgraaf.

Do Holandii udała się trójka naszych kadrowiczów: Maria Kołakowska, Piotr Tokarczyk oraz Maksymilian Strąg. W Landgraaf zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w dwóch Pucharach Europy, które odbywały się w środę i czwartek.

Polacy różnie się prezentowali podczas dwudniowej rywalizacji. Środa przyniosła bardzo dobry rezultat Piotra Tokarczyka, za jaki trzeba uznać zajęcie 8. miejsca w gronie 72 zawodników. Nasz reprezentant za swój przejazd uzyskał 57,60 pkt. Znacznie gorzej spisał się Maksymilian Strąg, który był 57. i zdobył raptem 2,41 pkt.  Zwyciężył Holender Erik Bastiaansen przed swoim rodakiem Niekem van der Veldenem oraz Finem Rene Rinnekangasem.

W gronie pań na starcie stanęło zaledwie 22 zawodniczek. Niestety występu Marii Kołakowskiej nie można uznać za specjalnie udany. Polka uzyskała 24 pkt i zajęła 16 miejsce. Triumfowała reprezentantka gospodarzy Babs Barnhoorn. Na drugiej lokacie uplasowała się Francuzka Lucie Silvestre, natomiast podium uzupełniła Niemka Nadja Flemming.

W czwartek zdecydowanie nie udał się przejazd Piotrowi Tokarczykowi. Polak zgromadził zaledwie 3,96 pkt, co dało mu ostatecznie 37 miejsce. Progres zanotował natomiast drugi z naszych reprezentantów, Maksymilian Strąg, który poprawił się o 10 lokat w porównaniu do środowego występu. Niestety nie był to rewelacyjny przejazd, gdyż uzyskał on 2,95 pkt. Holendrzy mieli duże powody do zadowolenia, ponieważ na podium znalazło się trzech reprezentantów tego kraju. Zwyciężył Max de Vries przed Niekem van der Veldenem i Rakimem Foyem.

W gronie kobiet ponownie triumfowała Babs Barnhoom. Tym razem druga była Niemka Nadja Flemming, a trzecia Francuzka Lucie Silvestre. Maria Kołakowska zaprezentowała się nieco lepiej niż w środę. Polka zajęła 15. miejsce i uzyskała 25,60 pkt.

Występ Piotra Tokarczyka należy uznać za satysfakcjonujący, bowiem na początku ubiegłego sezonu nie uzyskiwał takich rezultatów. Pierwsze ,,koty za płoty” mają także za sobą Kołakowska i Strąg, których nie należy oceniać jednak na podstawie wyników. Nasi młodzi reprezentanci dopiero debiutują w zawodach takiej rangi. Kolejny Puchar Europy w slopestyle zostanie rozegrany w dniach 26-27 listopada w austriackim Kaunertal.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password