Snowboard – Puchar Europy: Piotr Tokarczyk w trzeciej dziesiątce

W ubiegły weekend odbywała się kolejna runda Pucharu Europy w snowboardzie. W austriackim Kauternal w sobotę rozegrano slopestyle, a w niedzielę Big Air. Reprezentant Polski Piotr Tokarczyk zajął odpowiednio 21. i 29. miejsce.

Przejazd naszego zawodnika w konkurencji slopestyle nie był bezbłędny. Na sekcji rurek Piotr Tokarczyk pełnił kilka niedużych błędów co nie pozwoliło mu awansować do finału. W swojej grupie kwalifikacyjnej Polak zajął 10. lokatę, a do finału weszło 8 snowboardzistów.

Ostatecznie reprezentant Polski został sklasyfikowany na 21. miejscu w klasyfikacji zawodów, nie jest to zły wynik patrząc na to, że 1/3 startujących zawodników to snowboardziści znani z zawodów Pucharu Świata. Wygrał debiutujący w tamtym sezonie na szczeblu Pucharu Świata Lyon Farrell. 18-letni Amerykanin wyprzedził Szwajcara Nicolasa Hubera i Rosjanina Michaiła Matwiejew.

Dzień później Piotr Tokarczyk zaprezentował się nieco gorzej zajmując 29. pozycję. Tym razem zwyciężył Włoch Davide Boggio. Drugie miejsce zajął zwycięzca slopestylu Lyon Farrell, a trzeci był Włoch Nicola Liviero.

Wyniki slopestyle:

1. Lyon Farrell Stany Zjednoczone
2. Nicolas Huber Szwajcaria
3. Michaił Matwiejew Rosja
4. Simon Gruber Włochy
5. Davide Boggio Włochy
6. Moritz Amsuess Austria
21. Piotr Tokarczyk Polska

Wyniki Big Air:

1. Davide Boggio Włochy
2. Lyon Farrell Stany Zjednoczone
3. Nicola Liviero Włochy
4. Jesper Landmark Szwecja
5. Keegan Hosefros Stany Zjednoczone
6. Simon Gruber Włochy
29. Piotr Tokarczyk Polska

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password