Snowboard – Puchar Europy: Przyzwoite występy reprezentantów Polski

W austriackim Pitztal zainaugurowano zmagania w snowboardcrossowym Pucharze Europy. Na starcie pojawiło się wielu znakomitych zawodników z całego świata. Do rywalizacji przystąpili również reprezentanci Polski.

Do kadry narodowej mix w snowboardcrossie w obecnym sezonie należy piątka zawodników: Zuzanna Smykała, Aleksandra Michalik, Dominika Wolska, a także Mateusz Ligocki i Stanisław Rymkiewicz. W Pitztal zameldowała się czwórka podopiecznych Mariusza Kufela. Zabrakło jedynie Dominiki Wolskiej.

W gronie kobiet na liście startowej widniały nazwiska dwóch naszych reprezentantek: Aleksandry Michalik i Zuzanny Smykały. Ta pierwsza jednak nie pojawiła się na starcie pierwszego przejazdu. Smykała natomiast nie ustrzegła się drobnych błędów na trasie, co pozwoliło jej w ostateczności zająć 26. miejsce. Najlepsza okazała się Australijka Belle Brockhoff.

W gronie panów Mateusz Ligocki zakończył rywalizację na 37 miejscu. Drugi z polskich kadrowiczów, Stanisław Rymkiewicz nie ukończył pierwszego przejazdu. Zwycięstwo odniósł Hiszpan Lucas Eguibar.

Występ naszych reprezentantów należy uznać za co najmniej przyzwoity. Na pierwszy rzut oka lokaty podopiecznych Mariusza Kufela nie powalają na kolana, ale trzeba wziąć pod uwagę, że w Austrii stawiła się światowa czołówka, która odnosi sukcesy w zawodach Puchar Świata. Warto zaznaczyć także, że w rywalizacji mężczyzn zostało sklasyfikowanych 127 zawodników, a kolejnych 14 nie ukończyło lub nie stanęło na starcie pierwszego przejazdu. W gronie kobiet miejsce miała podobna sytuacja.

Jutro szansa dla naszych kadrowiczów na poprawę swoich lokat, bowiem odbędą się drugie zawody w snowboardcrossie w Pitztal.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password