Snowboard – Puchar Europy: Świetny występ Aleksandry Król

Puchar Świata w snowboardzie alpejskim został zakończony, ale polscy snowboardziści startują jeszcze w Pucharze Europy. W dzisiejszych zawodach tej rangi we włoskim Racines Aleksandra Król zajęła 2. miejsce.

W dzisiejszych zawodach w slalomie równoległym Aleksandra Król zaprezentowała się fenomenalnie. Nasza zawodniczka pewnie awansowała do finału. Tam niestety Król musiała uznać wyższość Szwajcarki Ladiny Jenny. Trzecie miejsce zajęła Austriaczka Sabine Schoeffmann. Dzisiejszy start do udanych zaliczyć może także Karolina Sztokfisz. Druga z naszych snowboardzistek była 10.

Oskar Kwiatkowski uplasował się na 22. miejscu. Tomasz Kowalczyk został sklasyfikowany na 28. pozycji, a Michał Nowaczyk był 33. W finale rywalizowali ze sobą reprezentanci Austrii. Lukas Mathies okazał się lepszy od Alexandra Payera. Na najniższym stopniu podium stanął Słoweniec Tim Mastnak.