Snowboard – Puchar Europy: Triumf Weroniki Bieli w Gerlitzen!

W austriackim Gerlitzen odbyły się zawody Pucharu Europy w slalomie gigancie równoległym. Wśród kobiet wygrała Weronika Biela, a Aleksandra Król zajęła 7. miejsce.

To były fenomenalne zawody w wykonaniu Weroniki Biely. Nasza zawodniczka okazała się najlepsza podczas rywalizacji w Gerlitzen. W finale Polka była lepsza od Niemki Melanie Hochreiter. Na najniższym stopniu podium stanęła jej rodaczka Carolin Langenhorst. Bardzo dobrze zaprezentowała się druga z naszych snowboardzistek Aleksandra Król, która była 7. Nasza zawodniczka może czuć niedosyt, gdyż w Pucharze Świata w Carezzie Król zajęła 4. miejsce.

Dalsze miejsca zajęli nasi reprezentanci. Tomasz Kowalczyk był 32., Michał Nowaczyk 36., a Oskar Kwiatkowski 48. Wygrał Jure Hafner ze Słowenii, który wyprzedził Koreańczyka Sang-kyum Kima i Daniela Weisa z Niemiec.