Snowboard – Puchar Świata – Aleksandra Król odpada w 1/8 finału

Aleksandra Król na 1/8 finału zakończyła swój start w slalomie gigancie równoległym w Rogli. Polce nie udało się pokonać Rosjanki Aleny Zavarziny, jednak jej występ możemy traktować jako dobry prognostyk przed rozpoczynającą się właśnie Uniwersjadą w Ałmatach.

Król uplasowała się na 15. miejscu w kwalifikacjach. Bardzo blisko awansu była także Weronika Biela, która uzyskała taki sam czas dwóch przejazdów jak 16. w eliminacjach Niemka Cheyenne Loch. Potrzebny był dodatkowy wyścig, w którym lepsza okazała się reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów. Karolina Sztokfisz zajęła 36. miejsce. Sztuka awansu nie udała się także naszemu jedynemu przedstawicielowi w rywalizacji mężczyzn, czyli Oskarowi Kwiatkowskiemu. Polak uplasował się na 49. pozycji.

Aleksandrze Król w 1/8 finału przyszło się zmierzyć z drugą w kwalifikacjach Rosjanką Aleną Zavarziną. Nasza reprezentantka niestety nie sprostała zadaniu i odpadła w tej fazie zmagań. Ostatecznie sklasyfikowana została na 15. pozycji. Najlepsza okazała się jedna z głównych faworytek do końcowego zwycięstwa Ester Ledecka. Czeszka w finale pokonała Niemkę Carolin Langenhorst. 3. miejsce zajęła Austriaczka Ina Meschik.

W rywalizacji mężczyzn zwyciężył dość niespodziewanie Szwajcar Nevin Galmarini. Reprezentant Helwetów w finale okazał się lepszy od Bułgara Radoslava Yankova. Na trzecim stopniu podium uplasował się zwycięzca kwalifikacji Słoweniec Zan Kosir, który wyprzedził Andreasa Prommeggera z Austrii.

Występy naszych reprezentantów, szczególnie w rywalizacji kobiet, są dobrym prognostykiem przed rozpoczynającą się właśnie Uniwersjadą w Ałmatach. W Kazachstanie możemy spodziewać się, że Polacy będą walczyć o najwyższe lokaty. Relację z zawodów będzie można przeczytać oczywiście na naszym portalu.

Wyniki slalomu giganta równoległego kobiet:

1. Ester Ledecka (CZE)
2. Carolin Langenhorst (GER)
3. Ina Meschik (AUT)
4. Claudia Riegler (AUT)
5. Alena Zavarzina (RUS)
6. Selina Joerg (GER)
15. Aleksandra Król (POL)
17. Weronika Biela (POL)
36. Karolina Sztokfisz (POL)

Wyniki slalomu giganta równoległego mężczyzn:

1. Nevin Galmarini (SUI)
2. Radoslav Yankov (BUL)
3. Zan Kosir (SLO)
4. Andreas Prommegger (AUT)
5. Lee Sang – Ho (KOR)
6. Sylvain Doufor (FRA)
47. Oskar Kwiatkowski (POL)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password