Snowboard – Puchar Świata: Dobry występ Zuzanny Smykały

Zuzanna Smykała zajęła 19. miejsce w drugich zawodach Pucharu Świata w snowboardcrossie w tym sezonie, które odbyły się w Solitude Mountain Resort. W Stanach Zjednoczonych startował też Mateusz Ligocki, ale odpadł w czwartkowych kwalifikacjach.

Polka reprezentująca barwy AZS AWF Katowice dobrze spisała się w eliminacjach, zajmując w nich 20. miejsce. Tym samym awansowała do ćwierćfinału, w którym zmierzyła się w bezpośredniej rywalizacji z Francuzką Moenne Loccoz, Włoszką Michelą Moioli, Kanadyjką Meryetą Odine, Brytyjką Zoe Gillings – Brier oraz Brazyijką Isabel Clark Ribeiro. Smykała w wyścigu 1/4 finału uplasowała się na piątej lokacie, co niestety nie pozwoliło jej na awans do półfinałów. Do tej fazy zmagań dostały się Francuzka, Włoszka oraz reprezentantka kraju ,,Klonowego Liścia”. Najlepsza w całych zawodach okazała się Czeszka Eva Samkova, która wyprzedziła Moioli i Amerykankę Lindsey Jacobellis. Polka została sklasyfikowana na 19. pozycji.

W gronie mężczyzn zwyciężył Austriak Alessandro Haemmerle, który pokonał Włocha Omara Visintina oraz reprezentanta gospodarzy Alexa Deibolda. Mateusz Ligocki w kwalifikacjach uplasował się na 49. miejscu. Reprezentant naszego kraju miał sporego pecha, gdyż był pierwszym, który nie awansował do kolejnej rundy zmagań.

W Solitude Mountain Resort odbędą się jeszcze zawody drużynowe.

Wyniki snowboardcrossu kobiet:

1. Eva Samkova (CZE)
2. Michela Moioli (ITA)
3. Lindsey Jacobellis (USA)
4. Chloe Trespeuch (FRA)
5, Nelly Moenne Loccoz (FRA)
6. Belle Brockhoff (AUS)
19. Zuzanna Smykała (POL)

Wyniki snowboardcrossu mężczyzn:

1. Alessandro Haemmerle (AUT)
2. Omar Visintin (ITA)
3. Alex Deibold (USA)
4. Nate Holland (USA)
5. Markus Schairer (AUT)
6. Lukas Pachner (AUT)
49. Mateusz Ligocki (POL)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password