Snowboard – Puchar Świata: Pierwsze punkty w sezonie Smykały!

Dobrze rozpoczyna się sezon olimpijski w wykonaniu polskich reprezentantów w snowboardzie. Podczas inauguracji Pucharu Świata w konkurencji snowboardcrossu w argentyńskim Cerro Catedral swoje pierwsze punkty zdobyła Zuzanna Smykała. Mateusz Ligocki odpadł w kwalifikacjach.

Ligocki uzyskał w kwalifikacjach 55. czas przejazdu – 1:02:93. Do awansu, czyli 48. miejsca zabrakło mu 0,6 sekundy. Znacznie więcej szczęścia miała Zuzanna Smykała, która z 24. czasem, czyli ostatnim dającym awans, zakwalifikowała się do części głównej zawodów.

Polka trafiła do ciężkiego ćwierćfinału, w którym zmierzyła się m.in z Czeszką Evą Samkovą (triumfatorką poprzedniej edycji Pucharu Świata) czy z Francuzką Chloe Trespeuch. Polka w swoim biegu zajęła 5. miejsce i dała się wyprzedzić oprócz wcześniej wspomnianych dwóch zawodniczek, Kanadyjce Meryecie Odine (3. pozycja) oraz Brytyjce Zoe Gillings – Brier (czwarte miejsce). Oznaczało to, że nasza reprezentantka skończy zawody na 20. lokacie. Jak się później okazało to właśnie Trespeuch zwyciężyła w całej rywalizacji. Drugie miejsce zajęła Amerykanka Lindsey Jacobellis, a najniższym stopniu podium stanęła kolejna reprezentantka Trójkolorowych Nelly Moenne Loccoz.

Najlepszy w zmaganiach mężczyzn okazał się Australijczyk Alex Pullin, który wyprzedził Włocha Emanuela Perathonera i Amerykanina Jonathana Cheevera.

Okazja do zdobycia kolejnych punktów już jutro, bowiem odbędą się drugie zawody w Cerro Catedral.