Snowboard – Puchar Świata: Polacy odpadli w kwalifikacjach

Nie udał się dzisiaj start w kwalifikacjach polskim reprezentantom w Pucharze Świata w Bad Gastein. Najlepiej spisała się Weronika Biela, która ukończyła zmagania na 24. pozycji.

Po świetnym występie Bieli w pierwszym dniu rywalizacji w Gerlitzen w ramach Pucharu Europy apetyty na dobry wynik w dzisiejszym slalomie gigancie znacznie się zwiększyły. Niestety tym razem Austria nie okazała się szczęśliwa. Weronika Biela uzyskała łączny czas obu przejazdów 57,36 s ,co wystarczyło na zajęcie 24. miejsca. Druga z naszych reprezentantek Aleksandra Król uplasowała się cztery lokaty niżej z łącznym czasem kwalifikacji 59.55.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Austriaczka Daniela Ulbing, która w finale pokonała Holenderkę Michelle Dekker. Podium uzupełniła rodaczka Ulbing, Sabine Schoeffmann.

Nie powiodło się również Oskarowi Kwiatkowskiemu i Tomaszowi Kowalczykowi. Zajęli oni kolejno: 35. i 47. miejsce w kwalifikacjach. W zmaganiach mężczyzn najlepszy okazał się Włoch Christoph Mick, który wyprzedził Szwajcara Kaspara Fluetscha. W ,,małym finale” zmierzyli się Austriak Andreas Prommeger i reprezentant Helwetów Nevin Galmarini. Z tego pojedynku  zwycięsko wyszedł pierwszy z wymienionych.

Jutro w Bad Gastein odbędzie się drużynowy slalom równoległy.

Wyniki slalomu równoległego kobiet:

1. Daniela Ulbing (AUT)
2. Michelle Dekker (NED)
3. Sabine Schoeffmann (GER)
4. Julie Zogg (SUI)
24. Weronika Biela (POL)
28. Aleksandra Król (POL)

Wyniki slalomu równoległego mężczyzn:

1. Christoph Mick (ITA)
2. Kaspar Fluetsch (SUI)
3. Andreas Prommegger (AUT)
4. Nevin Galmarini (SUI)
35. Oskar Kwiatkowski (POL)
47. Tomasz Kowalczyk (POL)

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password