Snowboard – Puchar Świata: Polacy odpadli w kwalifikacjach

Nie udał się dzisiaj start w kwalifikacjach polskim reprezentantom w Pucharze Świata w Bad Gastein. Najlepiej spisała się Weronika Biela, która ukończyła zmagania na 24. pozycji.

Po świetnym występie Bieli w pierwszym dniu rywalizacji w Gerlitzen w ramach Pucharu Europy apetyty na dobry wynik w dzisiejszym slalomie gigancie znacznie się zwiększyły. Niestety tym razem Austria nie okazała się szczęśliwa. Weronika Biela uzyskała łączny czas obu przejazdów 57,36 s ,co wystarczyło na zajęcie 24. miejsca. Druga z naszych reprezentantek Aleksandra Król uplasowała się cztery lokaty niżej z łącznym czasem kwalifikacji 59.55.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Austriaczka Daniela Ulbing, która w finale pokonała Holenderkę Michelle Dekker. Podium uzupełniła rodaczka Ulbing, Sabine Schoeffmann.

Nie powiodło się również Oskarowi Kwiatkowskiemu i Tomaszowi Kowalczykowi. Zajęli oni kolejno: 35. i 47. miejsce w kwalifikacjach. W zmaganiach mężczyzn najlepszy okazał się Włoch Christoph Mick, który wyprzedził Szwajcara Kaspara Fluetscha. W ,,małym finale” zmierzyli się Austriak Andreas Prommeger i reprezentant Helwetów Nevin Galmarini. Z tego pojedynku  zwycięsko wyszedł pierwszy z wymienionych.

Jutro w Bad Gastein odbędzie się drużynowy slalom równoległy.