Snowboard – Puchar Świata: Slopestyle dla Sadowski Synnott i Corninga

W Szpindlerowym Młynie odbyły się ostatnie w sezonie zawody w slopestyle. Wygrali Zoi Sadowski Synnott i Chris Corning. Jednak kryształowe kule zdobyli Jamie Anderson i Redmond Gerard.

Dla młodej Zoi Sadowski Synnott jest to pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata w karierze. Wicemistrzyni świata w drugim przejeździe uzyskała wynik 85.18. Dało by to jej zwycięstwo, lecz Nowozelandka nie poprzestała na tym. W ostatniej próbie Sadowski Synnott zdobyła 87.32 punktów. Drugie miejsce zajęła Kanadyjka Spencer O’Brien, a trzecia była Niemka Silvia Mittermueller.

Po pierwszym przejeździe mężczyzn prowadził Chris Corning. Chwilę później reprezentant Stanów Zjednoczonych stracił prowadzenie na rzecz Fridtjofa Tischendorfa. Jednak Amerykanin w drugiej próbie pojechał świetnie i uzyskał notę 92.34. Norweg zajął 2. pozycję. Na najniższym stopniu podium stanął Jamie Nicholls z Wielkiej Brytanii.

W piątkowych kwalifikacjach bardzo dobrze zaprezentował się Piotr Tokarczyk. Reprezentant Polski zajął w zawodach 29. miejsce.

Dzisiejsze zawody nie mogły spowodować większych zmian w klasyfikacji generalnej slopestyle’u. Zawodniczki z czołowej czwórki, czyli Jamie Anderson, Julia Marino, Anna Gasser i Enni Rukajarwi w Czechach nie wystartowały.

Kryształową kulę wśród mężczyzn zdobył urodzony w 2000 roku Redmond Gerard. Drugi w klasyfikacji generalnej jest Jamie Nicholls, a trzeci Mark Mcmorris.