Snowboard – Puchar Świata: Slopestyle w Snowmass dla Prior i Gerarda

W amerykańskiej miejscowości Snowmass odbyły się kolejne zawody Pucharu Świata w slopestyle’u. Z dzisiejszego triumfu cieszyli się Nowozelandka Christy Prior oraz reprezentant gospodarzy Redmond Gerard. Biało – czerwoni nie startowali.

Zawody rozpoczęły się z kilkudziesięciominutowym opóżnieniem z powodu złych warunków atmosferycznych, zwłaszcza zbyt mocno wiejącego wiatru. Początkowo sędziowie zaplanowali, że zmagania rozstrzygną się po dwóch przejazdach zawodników, lecz warunki poprawiły się na tyle, że zdecydowano się przeprowadzić pełną rywalizację.

W gronie kobiet najlepsza okazała się Christy Prior. Nowozelandka uzyskała swój najlepszy wynik w trzecim przejeździe i zakończyła zawody z rezultatem 77,06 pkt. Drugie miejsce zajęła Japonka Reira Iwabuchi z notą 76,48 pkt. Na trzeciej pozycji uplasowała się Australijka Tess Coady, która otrzymała za swój występ 75,42 pkt.

W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Amerykanin Redmond Gerard. Swój najlepszy rezultat, 87,28 pkt, uzyskał w drugim przejeździe. Na kolejnych stopniach podium znaleźli się Japończyk Hiroaki Kunitake (83,64 pkt) oraz Nowozelandczyk Tiarn Collins (83,57 pkt).