Snowboard – Puchar Świata: Włoszki i Austriacy najlepsi w drużynowym crossie

Puchar Świata w snowboardzie w sezonie 2016/17 został zakończony. Ostatnim aktem rywalizacji był drużynowy snowboard cross rozgrywany w szwajcarskim Veysonnaz. Zmagania wygrali Włoszki i Austriacy.

W rywalizacji kobiet wystartowało 8 zespołów. W finale jechały Włoszki, Francuzki, Kanadyjki i Rosjanki. Po pierwszej zmianie z dużą przewagą prowadziły reprezentantki Francji. Jednak ostatecznie triumfowały Michela Moioli i Raffaella Brutto z Włoch. Nelly Moenne Loccoz i Chloe Trespeuch zajęły 2. miejsce. Trzecie były Kanadyjki Carle Brenneman i Tess Critchlow.

W finale mężczyzn długo prowadzili Amerykanie przed Kanadyjczykami i Austriakami. W rywalizacji nie liczyli się już Rosjanie. Po świetnej jeździe Markusa Schairera Austriacy awansowali na 1. miejsce. Drugim z reprezentantów Austrii był Alessandro Haemmerle. Drudzy byli Jonathan Cheever i Mick Dierdorff ze Stanów Zjednoczonych. Na najniższym stopniu podium stanęli Christopher Robanske i Kevin Hill z Kanady.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wygrały Francuzki przed Włoszkami i Amerykankami. Wśród mężczyzn najlepsi na przestrzeni całego sezonu byli Włosi. Drugie miejsce zajęli Austriacy, a trzecie drugi zespół Stanów Zjednoczonych.

Wyniki zawodów kobiet:

1. Włochy
2. Francja
3. Kanada
4. Rosja
5. Szwajcaria
6. Wielka Brytania
7. Czechy
8. Stany Zjednoczone

Wyniki zawodów mężczyzn:

1. Austria 1
2. Stany Zjednoczone 2
3. Kanada 1
4. Rosja 1
5. Stany Zjednoczone 1
6. Australia 1
7. Szwajcaria 1
8. Niemcy 1

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password