Snowboard – Puchar Świata: Wygrane gospodarzy, upadek Ligockiego

W dzisiejsze południe we włoskiej Cervinie rozpoczęły się zawody snowboardowego Pucharu Świata w konkurencji crossu. Zwyciężyli gospodarze – Michaela Moioli oraz Omar Visintin. Wśród rywalizujących o punkty byli też reprezentanci Polski – Zuzanna Smykała i Mateusz Ligocki.

W rywalizacji kobiet bezkonkurencyjna okazała się reprezentantka gospodarzy – Michaela Moioli, która w ścisłym finale pokonała goniące ją Francuzki – Nelly Moenne Loccoz i Julię Pereira De Sousa Mabileau. Na czwartej i piątej pozycji również uplasowały się „Trójkolorowe” – Charlotte Bankes i Chloe Trespeuch. Czołową szóstkę zamknęła inna z Włoszek – Francesca Gallina. Zuzanna Smykała zajęła ostatecznie 31 miejsce.

Wyścig mężczyzn także wygrał Włoch – Omar Visintin. Za jego plecami finiszowali Pierre Vaultier z Francji oraz Australijczyk – Alex Pullin. Czwarte miejsce w finale zajął Alex Deibold ze Stanów Zjednoczonych. W „TOP6” znaleźli się jeszcze Austriak – Alessandro Haemmerle i Amerykanin – Hagen Kearney. Nasz Mateusz Ligocki miał niestety dużego pecha gdyż upadł w 1/8 finalu i zakończył zawody na 25 pozycji.