Sobczak ze srebrnym medalem!

Mariusz Sobczak wywalczył srebrny medal paraolimpijski w konkursie skoku w dal (T36). Na czwartym miejscu w zawodach uplasował się Marcin Mielczarek.


Mariusz Sobczak już w pierwszej próbie poprawił swój rekord życiowy. Wynik – 5,14m pozwolił mu na objęcie prowadzenia po pierwszej kolejce skoków. W drugiej serii na czoło stawki wysunął się Ukrainiec – Roman Pavlyk, który również uzyskał najlepsze osiągnięcie w swojej karierze (5,17m). W czwartej kolejce lider konkursu poszybował poza granicę 5,20m. Odległość –  5,23m zapewniła Pavlykowi mistrzostwo paraolimpijskie. Sobczak nie poprawił już wyniku z pierwszej rundy, zajmując ostatecznie drugie miejsce. O sporym pechu może mówić drugi z naszych reprezentantów – Marcin Mielczarek. Przegrał on walkę o brązowy medal z Rosjaninem – Vladimirem Sviridovem o zaledwie 1cm. Polak w trzech ostatnich próbach uzyskał odpowiednio 5,05m, 5,06m i 5,07m.

Wyniki konkursu finałowego skoku w dal mężczyzn (T36)

1. Roman Pavlyk (Ukraina) -5,23m

2. Mariusz Sobczak (Polska) – 5,14m

3. Vladimir Sviridov (Polska) – 5,08m

4. Marcin Mielczarek (Polska) – 5,07m

Bartosz Szafran4867 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password