Soczi 2014: Biathloniści na dopingu! (aktualizacja)

DOPINGWedług portalu championat.com dwie z trzech biathlonistek przyłapanych na dopingu to Rosjanki: Jekaterina Jurjewa i Irina Starych.

Irina Starych – szósta zawodniczka tegorocznych zmagań PŚ była wymieniana w gronie pretendentek do medalu w sprincie na igrzyskach w Soczi.

Z kolei Jekaterina Jurjewa to mistrzyni świata z 2008 roku. Rok później w jej próbkach krwi wykryto EPO za co została zdyskwalifikowana na dwa lata. Nie znalazła się w kadrze Rosji na zbliżające się igrzyska w Soczi.


Tuż przed rozpoczęciem Zimowym Igrzysk Olimpijskich w Soczi (7-23 lutego), IBU – Międzynarodowa Unia Biathlonu ogłosiła, że trójka biathlonistów z Rosji i Litwy nie przeszła pomyślnie testów antydopingowych. Nazwiska tych „sportowców” nie są jeszcze znane.

Wszyscy przyłapani zostali tymczasowo zawieszeni, po tym jak w próbkach A wykryto niedozwolone substancje. Testy zostały przeprowadzone pod koniec grudnia, a o ich wynikach został poinformowany także MKOL.

Po tym jak przed biathlonowymi MŚ w Pyeongchang w 2009r. na dopingu przyłapano troje reprezentantów Rosji:  Jekaterinę Juriewą, Albinę Achatową oraz Dmitrija Jaroszenkę, IBU bardzo rozszerzyła swoje działania antydopingowe.

Biathloniści w Soczi o medale powalczą już 8 lutego – w sprincie mężczyzn na 10 km. Dzień później w sprincie na 7,5 km zaprezentują się kobiety. Czy nasze reprezentantki sprawią nam miłą niespodziankę?

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password