Soczi 2014 – Bobsleje: Kolejna dyskwalifikacja za doping

Do 32 sportowców wzrosła dziś liczba rosyjskich sportowców startujących na igrzyskach olimpijskich w Soczi, którzy zostali zdyskwalifikowanych za doping. Kolejną słuszną ofiarą tego procederu jest złoty medalista olimpijski w bobslejowych dwójkach i czwórkach z tamtych zawodów – Alexey Voevoda. Inny rosyjski sportowiec – panczenista Denis Yuskov – został oczyszczony z zarzutów dopingowych. 

Embed from Getty Images

Wcześniej zdyskwalifikowani zostali koledzy z załogi Voevody – Alexander Zubkov, Alexey Negodailo i Dmitry Trumenkov. Dokładnie nie określono przedmiotu dyskwalifikacji za doping, podając tylko lakonicznie przedmiot dyskwalifikacji jako „manipulację systemu antydopingowego”. Jak już wiadomo od kilku lat, to właśnie laboratorium antydopingowe w Soczi na najszerszą skalę fałszowało wyniki próbek pobranych od rosyjskich sportowców.

Ciekawostki dodaje fakt, iż Alexey Voevoda od 2016 roku jest delegatem Kraju Krasnodarskiego do rosyjskiego parlamentu, reprezentując partię „Jedna Rosja” – Prezydenta Władimira Putina. Jest członkiem komisji ekologii i ochrony środowiska.

Przypomnijmy, że wśród postaci zdyskwalifikowanych za doping zażywany podczas igrzysk w Soczi jest ośmiu reprezentantów biegów narciarskich oraz bobslejów, sześciu hokeistów, pięciu skeletonistów, trzech biathlonistów i dwóch łyżwiarzy szybkich. Badanie skali procederu ciągle jednak nie jest zakończone.

Źródło: insidethegames. biz

Radosław Kępys555 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password