Soczi 2014: Jason Lamy Chappuis chorążym Francuzów

flaga FrancjiFrancuski kombinator norweski Jason Lamy Chappuis będzie chorążym reprezentacji Francji podczas ceremonii otwarcia rozpoczynających się za 116 dni zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. 

Urodzony w USA, a reprezentujący Francję Chappuis jest jedną z największych gwiazd sportów zimowych we Francji. 27-letni dwuboista ma w dorobku siedem medali mistrzostw świata, z czego cztery to krążki z najcenniejszego kruszcu. Co ciekawe Jason Lamy nigdy nie zdobył srebrnego medalu MŚ. Półki w domu Francuza uginają się pod ciężarem Kryształowych Kul. Chappuis posiada 3 kule za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz jedną małą za sprinty. W 2010 roku kombinator o przydomku „Jez” został mistrzem olimpijskim w konkursie HS106 rozegranym metodą Gundersena. Jason Lamy Chappuis jest też jedynym w historii zawodnikiem, który zdobył trzy złote medale podczas jednych Mistrzostw Świata (Val di Fiemme 2013).

Francja jest drugim krajem, który ujawnił dane chorążego. W ubiegłym tygodniu Włosi do poprowadzenia ekipy Italii podczas ceremonii otwarcia, która odbędzie się 7 lutego wyznaczyli saneczkarza Armina Zoeggelera.

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password