Soczi 2014 na żywo – 6 lutego

sochi 2014 soczi logo 1Zaczynamy! Długie cztery lata czekaliśmy na tę chwilę. W Soczi wszystko (oprócz hoteli) już gotowe. Dopiero w piątek odbędzie się Uroczystość Otwarcia Igrzysk, ale sportowcy przystąpią do rywalizacji już dzień wcześniej. Konkretnie swoje eliminacje rozegrają specjaliści od snowboardowego slopestyle i jazdy po muldach. Treningi zaliczą alpejczycy i skoczkowie. A wieczorem pierwsze dwie części jednej najbardziej tajemniczych nowości olimpijskiego programu – konkurencji drużynowej w łyżwiarstwie figurowym. Na taflę wyjadą soliści i pary sportowe. Zapraszamy!!!

Program  6 lutego

Konkurs (po 3 pkt za dobrą odpowiedź! W czasie igrzysk zadamy łącznie 36 pytań za 3 punkty. Czyli do zdobycia jest 108 punktów, Prowadzący w klasyfikacji mają teraz około 25 punktów. Spokojnie można dołączyć i partycypować w podziale nagród!):
1. Ile konkurencji zadebiutuje na tegorocznych igrzyskach?
2. Kto zapali znicz olimpijski?

Odpowiadamy do 7 lutego do godziny 17:14 na maila [email protected]

Dziękujemy za wspólnie spędzony, jeszcze „przedpremierowy” pierwszy dzień Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Zapraszamy Was już jutro. Startujemy o godzinie 7:00 i przejazdami saneczkarzy, a kulminacją dnia będzie Ceremonia Otwarcia. Do usłyszenia!

19:54 – Łyżwiarstwo figurowe – Po pierwszym dniu zmagań drużynowych na prowadzeniu Rosjanie (19pkt.) przed Kanadą (17pkt.) i Chinami (15pkt.).

19:53 – Skoki narciarskie – Janek Ziobro skacze na odległość 99 m, a Kamil Stoch uzyskuje aż 3 metry mniej. Ostatni dzisiejszy trening wygrywa Michael Hayboeck, drugi jest Jernej Damjan, a trzeci Niemiec Andreas Wellinger. Najlepszym z Polaków okazał się Maciej Kot, który był czwarty. Miejsca pozostałych Polaków: 9. Jan Ziobro, 11. Piotr Żyła, 12. Dawid Kubacki i dopiero 22. Kamil Stoch, który nie może się „oswoić” z olimpijskim obiektem.

19:51 – Łyżwiarstwo figurowe  – Świetny start duetu rosyjskiego. Delikatne usterki w niektórych elementach technicznych nie zaważyły na odbiorze całego programu, który pełen był gracji i artyzmu.Rosjanie zdecydowanie wygrywają zmagania z notą 83,79 pkt. Drugie miejsce dla duetu z Kanady, na trzecim miejscu duet chiński.

19:46 – Skoki narciarskie – Podmuch wiatru spowodował, że mistrz świata w lotach narciarskich – Słoweniec Robert Kranjec uzyskał tylko 59 m.

19:46 – Łyżwiarstwo figurowe – Na tafli prezentują się już Tatiana Volosozhar i Maxim Trankov. Aktualni mistrzowie świata jadą w rytm utworu „Masquenade Walltz”

19:45 – Skoki narciarskie – Wracający po kontuzji Thomas Morgenstern ląduje na 99,5 m i jest piąty. Najdłuższą jak do tej pory odległość zmierzono Słoweńcowi Jernejowi Damjanowi (102 m), jednakże jest drugi z powodu odjęcia wielu punktów za wiatr.

19:43 – Łyżwiarstwo figurowe – Wesoły i rytmiczny program Włochów zdecydowanie spodobał się publiczności. Technicznie także na plus, gdyż obyło się bez większych niedokładności. Stefania i Ondrej uzyskują 70,31 pkt. i plasują się na trzecim miejscu przez przejazdem ostatniego duetu.

19:42 – Skoki narciarskie – Bardzo dobre skoki Polaków! Piotr Żyła uzyskuje 99 m, natomiast startujący bezpośrednio po nim Maciej Kot ma zmierzoną odległość 100, 5 m. Kot jest aktualnie trzeci, a Żyła siódmy.

19:40 – Aktualna mistrzyni świata w wyścigu na 500 metrów w łyżwiarstwie szybkim Yu Jing nie wystartuje w Soczi. Chinka nie zdążyła wyleczyć kontuzji i zmuszona była wycofać się z rywalizacji.

19:39 – Skoki narciarskie – Ten kto myślał, iż Austriacy są w słabej formie, jest w błędzie. Michael Hayboeck jako pierwszy przekracza granicę 100 metrów, lądując na 101 m.

19:39 – Łyżwiarstwo figurowe – Włosi Stefania Berton i Ondrej Hotarek wybrali muzykę z filmu „Maska”.

19:37 – Łyżwiarstwo figurowe – Fantastyczny program brązowych medalistów Mistrzostw Świata. Świetne wykonanie technicznie, przepiękna choreografia. To jak do tej pory chyba najpiękniejszy program. Nota 73,10 pkt. i zdecydowanie zasłużone prowadzenie.

19:35 – Skoki narciarskie – Zwycięzca pierwszego treningu – Szwajcar Gregor Deschwanden uzyskuje taką samą odległość, jak Kubacki (98,5 m). Jednakże skaczący tuż po nim Niemiec Andreas Wank szybuje jeszcze pół metra dalej i to on jest liderem.

19:35 – Łyżwiarstwo figurowe – Na tafli prezentują się już Kanadyjczycy Meaghan Duhamel i Erci Radford, którzy jadą do utworu skomponowanego przez… Radforda.

19:33 – Skoki narciarskie – Japończyk Yuta Watase skacze tylko pół metra bliżej od Koudelki i jest w tej chwili drugi.

19:32 – Skoki narciarskie – Bardzo ładny skok Dawida. Polak pofrunął na 98,5 m, co wysuwa go aktualnie na czoło klasyfikacji.

19:31 – Łyżwiarstwo figurowe – Dalsza część programu nieco lepsza, jednak błędy w początkowym fragmencie sprawiły, że Francuzi są dopiero czwarci.

19:30 – Skoki narciarskie – Zbliżamy się już do skoku pierwszego Polaka – Dawida Kubackiego, który wystartuje z numerem 35. Aktualnie zaprezentowało się 30 skoczków, a najlepszy jest cały czas Sebastian Colloredo.

19:26 – Łyżwiarstwo figurowe – Morgan prawię upuścił Vanessę przy zejściu z podnoszenia twistowego. Łyżwiarka chwilę później upadła przy potrójnym toeloopie.

19:25 – Łyżwiarstwo figurowe – Po dłuższej przerwie powracamy na taflę. Ostatnią grupę zaczynają Vanessa James i Morgan Cipries. Pojadę do utworu „Minnie the Moocher”.

19:24 – Skoki narciarskie – Koudelka, Colloredo, Hazietdinow – tak plasuje się pierwsza trójka po skokach 20 zawodników.

19:17 – Skoki narciarskie – Bardzo dobry skok Romana Koudelki. Odległość 96,5 m pozwala wskoczyć Czechowi na pozycję lidera.

19:15 – Łyżwiarstwo szybkie – Francuz Alexis Contin zrezygnował z wyścigu na 5000 m. Sportowiec jednakże wystartuje na 1500 i 10 000 m.

19:13 – Skoki narciarskie – Przed nami trzecia seria treningowa. Skoczkowie będą rywalizować z belki numer 28.

19:05 – Łyżwiarstwo figurowe – Ostatnia czwórka wyjechała na taflę. A my przypominamy aktualną klasyfikację. Prowadzą Chińczycy, przed USA i Niemcami.

19:03 – Łyżwiarstwo figurowe – Były momenty zapierające dech w piersiach, ale były też wpadki, jak upadek przy potrójnym salchovie w rozdzieleniu. 64,25 pkt. i głośne „yeah” pary amerykańskiej.

19:05 – Skoki narciarskie – Drugi trening wygrywa więc Rerurhi Shimizu. Tuż za nic Hayboeck i Freund. Najlepszym z naszych był Maciej Kot, który ukończył zmagania na 7. pozycji. Trzy miejsca niżej uplasował się Kamil Stoch, 15. był Jan Ziobro, a identyczną notę – 64 pkt otrzymali Dawid Kubacki i Piotr Żyła co plasuje ich na 21. pozycji. Ciężki orzech do zgryzienia będzie miał trener Kruczek, który przed sobotnimi kwalifikacjami będzie musiał skreślić jednego zawodnika…

19:00 – Skoki narciarskie – Za skoku zrezygnował Kasai. Peter Prevc ląduje na 99 metrze i zajmuję 11. lokatę. Pół metra bliżej wylądował nasz faworyt – Kamil Stoch, skakał jednak w złych warunkach i wyprzedził Słoweńca. 10. miejsce naszego lidera w drugiej serii treningowej.

18:58 – Łyżwiarstwo figurowe – Marissa Castellini i Simon Shnapir postarają się poprawić siódme miejsce, które USA zajmuje po programach solistów. Na lodowisku słychać rytmy Santany z piosenki „Black Magic Woman”,

18:57 – Skoki narciarskie – Daleko Freund, nieco bliżej Schlierenzauer.

18:55 – Łyżwiarstwo figurowe – 16-letnia łyżwiarka i jej o 13. lat starszy partner wykonali bardzo dobry technicznie i przyjemny wizualnie program. Chińczycy nowymi liderami z notą 71,01 pkt.

18:55 – Skoki narciarskie – Dobrze także Jan Ziobro! 6. pozycja Polaka po skoku na odległość 98,5 m.

18:50 – Łyżwiarstwo figurowe – Do muzyki z filmu „Przyczajony tygrys, ukryty smok” może jechać tylko jeden duet. Przed nami Chińczycy Cheng Peng / Hao Zhang.

18:51 – Skoki narciarskie – Maciej Kot jeszcze lepiej! Okrągłe 100 metrów daje naszemu zawodnikowi 3. miejsce.

18:51 – Skoki narciarskie – Poprawił się w drugim skoku Piotr Żyła 97 metrów i 7. miejsce.

18:49 – Łyżwiarstwo figurowe – Niemcy postawili na nie najtrudniejsze elementy i to się opłaciło. Bardzo czysty program, niewiele niedokładności. Maylin i Daniel obejmują prowadzenie z notą 60,82 pkt.

18:49 – Skoki narciarskie – Przeciętnie Ahonen, przeciętnie Kofler. Czekamy na skoki naszych reprezentantów.

18:46 – Skoki narciarskie – Z drugiego skoku zrezygnował Anders Jacobsen.

18:45 – Skoki narciarskie – Shimizu, Deschwanden, Wank i Watase wyprzedzają Dawida. Ten pierwszy pofrunął przed chwilą na odległość 101,5 m co jest najdalszą jak na razie odległością dnia.

18:41 – Skoki narciarskie – Przyzwoity skok Kubackiego. 97 metrów pozwala mu na objęcie prowadzenia.

18:39 – Skoki narciarskie – Z progu skoczni normalnej kompleksu RusSki Gorki odbiło się już 30 zawodników. Prowadzi Hazetdinov, drugi rekordzista tego obiektu – Lukas Hlava, a trzeci Denis Kornilov. Czas na Dawida Kubackiego!

18:36 – Łyżwiarstwo figurowe – Trzy pary za nami. Kolejne trzy wyjechały na 6-minutową rozgrzewkę.

18:34 – Łyżwiarstwo figurowe – Julia i Yuri pojechali solidnie i bez większych problemów technicznych choć ich przejazd do najtrudniejszych nie należał. Zgodnie z przewidywaniami Ukraińcy są za Japonią z notą 46,34 pkt.

18:33 – Skoki narciarskie – Rozpoczęła się już druga seria treningowa. Po 20 skokach liderem jest Rosjanin Ilmir Hazetdinov.

18:30 – Łyżwiarstwo figurowe – Na tafli mamy już Ukraińców Levrientieva/Rudyk. Ich propozycja to „City of the bird”.

18:30 – Skoki narciarskie – Słaby skok Kamila Stocha. 93 metry lidera Pucharu Świata i 20. pozycja. Trening wygrywa Szwajcar Gregor Deschwanden. Najlepszy z naszych – Jan Ziobro – ósmy.

18:27 – Łyżwiarstwo figurowe – To nie był dobry przejazd Brytyjczyków. Nie chodzi tu tylko o upadek Stacey po wyrzucanym potrójnym flipie, ale o całe wykonanie pełne mniejszych i większych błędów. Nota 44,70 pkt. daje tej parze drugie miejsce.

18:23 – Łyżwiarstwo figurowe – Brązowi medaliści ostatnich mistrzostw Europy są już na tafli. Brytyjczycy Stacy Kemp i David King pojadą do koncertu fortepianowego Piotra Czajkowskiego.

18:22 – Łyżwiarstwo figurowe – Brak synchornu, lądowania na dwie nogi – błędów było co nie miara. Takahashi i Kihata to jednak nie ta klasa co Hanyu. Wynik japońskiego duetu to 46,56 pkt. A w tym sezonie jeździli już znacznie lepiej.

18:16 – Łyżwiarstwo figurowe – Zakończyła się rozgrzewka par sportowych. Na pierwszy ogień idą Japończycy Narumi Takahashi/Ryuichi Kihara. Muzyka do ich przejazdu to „Samson i Deliah”

18:15 – Skoki narciarskie – 97 m Gregora Schliencauera i jak na razie 5. miejsce. Na górze już tylko Kasai, Prevc i Stoch!

18:10 – Skoki narciarskie – W błyskawicznym tempie toczy się pierwszy trening skoczków. Do końca pozostało już tylko siedmiu zawodników. Najlepszy z Polaków – Jan Ziobro jest 6.

18:05 – Skoki narciarskie – Dobrze Janek Ziobro! 95 metrów i 5. pozycja.

18:04 – Skoki narciarskie – Słabiutko Piotr Żyła. 89 metrów „Pietra” i dopiero 25. miejsce. Nieco lepiej Maciej Kot. 93 m daje mu 6. pozycje, tuż za Dawidem Kubackim.

18:01 – Skoki narciarskie – Przed Kubackiego wskakuje jeszcze Michael Hayboeck. Przed nami skoki ostatnich 20 zawodników!

17:59 – Skoki narciarskie – 98,5 m Gregora Deschwandena daje mu prowadzenie. Kubackiego wyprzedza jeszcze Andreas Wank. Czekamy na następnych biało-czerwonych. Z numerem 52 zaprezentuje nam się Piotr Żyła, a tuż po nim z progu odbije się Maciej Kot.

17:58 – Skoki narciarskie – Reruhi Shimizu jako pierwszy pokonuje punkt konstrukcyjny i zmienia na prowadzeniu Dawida Kubackiego.

17:57 – Łyżwiarstwo figurowe – Druga część rywalizacji drużynowej łyżwiarzy figurowych – program krótki par sportowych rozpocznie się o 18:15.

17:55 – Skoki narciarskie – Dobry skok Dawida! 94 m daje prowadzenie pierwszemu z biało-czerwonych.

17:53 – Skoki narciarskie – Znakomicie spisują się Rosjanie. Po skokach 30 zawodników zajmują drugą i trzecią pozycję. Prowadzi Anders Jacobsen. Za chwilę Dawid Kubacki.

17:47 – Łyżwiarstwo figurowe – Fenomenalny występ Hanyu! Perfekcja, płynność, dynamika, precyzja. Po prostu klasa! Wynik 97,98 pkt. i to Japonia, przed Rosją i Kanadą jest liderem zawodów drużynowych.

17:45 – Skoki narciarskie – Króciutkie skoki oddają jak na razie zawodnicy. Na pozycję lidera wskoczył reprezentant gospodarzy – Alexey Romashov, który oddał skok na odległość 87,5 m. Przypomnijmy, że punkt konstrukcyjny tej skoczni wynosi 95 metrów.

17:42 – Łyżwiarstwo figurowe – Pluszczenkę wyprzedzić może już tylko triumfator tegorocznego cyklu Grand Prix Yuzuru Hanyu. Japończyk pojedzie do „Parisian walkways”

17:41 – Łyżwiarstwo figurowe – Pod względem interpretacji był to zachwycający i wzruszający program, jednak do techniki wkradła się lekka nerwowość. Tylko podwójny toeloop w kombinacji oznacza dla mistrza świata ocenę 89,71 pkt. Kanada na drugiej pozycji.

17:40 – Skoki narciarskie – Rozpoczął się tymczasem trening skoczków narciarskich. Swoje skoki oddało już 12 zawodników, prowadzi Bułgar – Vladimir Zografski. Pierwszym Polakiem, który zaprezentuje się na skoczni RusSki Gorki będzie Dawid Kubacki – wystartuje on z numerem 35.

17:37 – Łyżwiarstwo figurowe – Dość chłodno przywitany przez rosyjską publiczność Patrick Chan rozpoczyna swój program krótki do „Elegie in E flat Minor”

17:35 – Łyżwiarstwo figurowe – Bardzo dobry program Amodio, choć zabrakło w nim charakterystycznego dla Francuza błysku. Wynik 79,93 pkt. to najlepsza w tym sezonie nota reprezentanta „Trójkolorowych”, który daje swojej drużynie miejsce trzecie.

17:30 – Łyżwiarstwo figurowe – Poruszająca „La Cumparsita” towarzyszyć będzie przejazdowi utytułowanego Francuza Florenta Amodio.

17:28 – Łyżwiarstwo figurowe – Drobne usterki w przejeździe Chińczyka, zwłaszcza w warstwie skokowej zabrały Hanowi kilka punktów, jednak nota 85,52 pkt. daje mu drugie miejsce.

17:24 – Łyżwiarstwo figurowe – Na tafli już mistrz świata juniorów Yan Han, który pojedzie do „Minor Waltza”

17:21 – Łyżwiarstwo figurowe – Udany technicznie i przyjemny w odbiorze program Niemca. Zawodnik, którego można zaliczyć do europejskiej czołówki uzyskuje 79,61 pkt. i jest drugi.

17:17 – Łyżwiarstwo figurowe – „Clocks” w interpretacji Petera Libersa już za chwilę w Soczi.

17:11 – Łyżwiarstwo figurowe – Rozgrzewkę rozpoczyna już druga grupa w której będziemy mogli podziwiać między innymi dwóch medalistów Mistrzostw Świata – złotego Patricka Chana i srebrnego Yuzuru Hanyu.

17:08 – Łyżwiarstwo figurowe – Słaby start Abbotta. Upadek i dwa zdegradowane skoki powodują, że Amerykanin zdobył tylko 65,65 pkt. i być może zaprzepaścił szansę USA na medal w tej konkurencji.

17:05 – Łyżwiarstwo figurowe – Ajajajaj… Abbott upada przy poczwórnym toeloopie i uderza głową w bandę. Na szczęście wydaje się, że to nic poważnego.

17:04 – Łyżwiarstwo figurowe – Amerykanin Jeremy Abbott ma teraz twardy orzech do zgryzienia. Bo jak niby przebić program Pluszczenki?

17:02 – Łyżwiarstwo figurowe – Porywający i perfekcyjny w każdym calu program mistrza olimpijskiego z Turynu. Zgromadzona w Iceberg Skating Palace publiczność wstała z miejsc i nagradza Rosjanina owacją na stojąco. Pluszczenko uzyskuje bajeczną notę 91,39 pkt. i wyprowadza Rosjan na prowadzenie.

16:56 – Łyżwiarstwo figurowe – Na lód wyjechał już Jewgienij Pluszczenko. Reprezentant gospodarzy zaprezentuje się w ognistym tangu.

16:53 – Łyżwiarstwo figurowe – Zepsuł nieco lądowanie w potrójnym axlu Ukrainiec. Program solidny, jednakże nie zachwycający. Nota Gorodozhy to 60,51 pkt. Ukraina na prowadzeniu.

16:49 – Łyżwiarstwo figurowe – Owacyjnie witany Yakov Gorodozha rozpoczyna swój przejazd do „Toscy” Pucciniego.

16:47 – Łyżwiarstwo figurowe – Dynamiczny program Włocha, ale zabrakło w nim nieco płynności. Ponadto upadki w poczwórnym salchovie i potrójny axel mocno zachwiały notą Parkinsona. Wynik 53,94 pkt. daje mu w tej chwili drugie miejsce.

16:44 – Łyżwiarstwo figurowe – Wystartował już Włoch Paul Bonifacio Parkinson, który pojedzie do 5. Symfonii Wolfganga Amadeusza Mozarta w nieco uwspółcześnionej wersji.

16:42 – Łyżwiarstwo figurowe – Poprawny program Brytyjczyka, choć trzeba przyznać, że jego propozycja nie zawierała zbyt trudnych elementów. Rezultat 23-letniego łyżwiarza to 57,40 pkt., czyli nowy rekord sezonu.

16:36 – Łyżwiarstwo figurowe – 6-minutowa rozgrzewka za nami. Jako pierwszy na tafli pojawi się Brytyjczyk Matthew Parr, który pojedzie do  „Farruca y Rumba”.

16:31 – Łyżwiarstwo figurowe – Na tafli trwa już rozgrzewka pierwszej grupy. W niej jest m.in. wicemistrz olimpijski w Vancouver Jewgienij Pluszczenko.

16:28 – Łyżwiarstwo figurowe – Do zawodów drużynowych zakwalifikowanych zostało dziesięć drużyn: Wielka Brytania, Włochy, Ukraina, Rosja, USA, Niemcy, Chiny, Francja, Kanada i Japonia. Wśród faworytów wymienić należy ekipy Rosji, USA, Kanady i Japonii.

16:24 – Łyżwiarstwo figurowe – Warto przypomnieć, że konkurencja drużynowa już za kilka minut zaliczy olimpijski debiut. Dziś rozegrane zostaną jej pierwsze dwa etapy – programy krótkie solistów i par sportowych.

16:12 – Tymczasem zapraszamy do polubienia naszego profilu na facebooku, dzięki któremu jeszcze szybciej dowiecie się co aktualnie dzieje się w Soczi.

16:05 – Łyżwiarstwo figurowe – Z trasy do jazdy po muldach powoli przenosić będziemy się do Iceberg Skating Palace, gdzie za mniej więcej 25 minut rozpocznie się konkurencja drużynowa w łyżwiarstwie figurowym.

16:00 – Narciarstwo dowolne – Ostatecznie najlepsza okazała się obrończyni tytułu, Hannah Kearney, która wyprzedziła dwie siostry Dufour-Lapointe: Chloe i Justine. Czy taką samą kolejność zobaczymy po sobotniej rywalizacji? To bardzo prawdopodobne.

15:56 – Narciarstwo dowolne – Hedvig Wessel z Norwegii i reprezentantka gospodarzy, Elena Muratowa, nie zmieniły już układu czołówki kwalifikacji. Najlepsza dziesiątka zawodniczek występ w finale ma już pewny, pozostałe powalczą w sobotę w dodatkowych kwalifikacjach.

15:51 – Narciarstwo dowolne – Ależ lista nieobecnych! Dwukrotna wicemistrzyni świata z ubiegłego roku, Miki Ito z Japonii, również nie stanęła na starcie. A trzecia z sióstr Dufour-Lapointe, Chloe, okazuje się lepsza od Justine i Maxime. Z oceną 22.64 pkt jest druga!

15:48 – Narciarstwo dowolne – Idzie młode! Piętnastoletnia Francuzka, Perrine Laffont, popisała się świetnym przejazdem i otrzymała notę 21.34 pkt! W tym momencie jest czwarta i ma już pewny awans do finału!

15:45 – Narciarstwo dowolne – Laura Grasemann z Niemiec chyba trochę przeliczyła się ze swoimi możliwościami. Rozpoczęła swój przejazd bardzo efektownie, ale szybko musiała się pożegnać z myślami o awansie. Złe lądowanie po pierwszym skoku przekreśliło jej nadzieje.

15:44 – Biathlon – Tymczasem norweska ekipa narzeka na trasę męskiego sprintu, która według nich zamiast 10 liczy 9 kilometrów. Norwegowie domagają się zmian przed sobotnim biegiem. Jeżeli potwierdzą się doniesienia, IBU będzie musiała zmienić trasę na regulaminowe 10 kilometrów.

15:43 – Narciarstwo dowolne – Bardzo dobra Japonka, Aiko Uemura, również w olimpijskiej formie. Otrzymała od sędziów 21.01 pkt i ta nota daje jej wysoką, piątą lokatę.

15:41 – Narciarstwo dowolne – Kearny jest już pierwszą zawodniczką pewną awansu do sobotniego trzy-etapowego finału. Wiele wskazuje na to, że dołączą do niej chociażby wszystkie cztery Kanadyjki.

15:37 – Narciarstwo dowolne – W sobotnie popołudnie szykuje nam się niesamowicie ciekawa rywalizacja! Obrończyni tytułu odskakuje rywalkom, z notą 23.05 pkt! Już raczej nikt nie będzie w stanie się do niej zbliżyć.

15:35 – Narciarstwo dowolne – Druga z kanadyjskich sióstr, Justine, włącza się do gry o czołowe miejsca. Jedna z największych faworytek olimpijskiej rywalizacji uzyskuje notę 22.28 pkt i prowadzi! Jak odpowie Hannah Kearney?

15:33 – Narciarstwo dowolne – Gospodarze niepocieszeni, ich najlepsza zawodniczka, Ekaterina Stolarowa zaliczyła upadek na drugim kickerze. Wylądowała prosto na plecach, ale na szczęście bez problemów wstała o własnych siłach.

15:29 – Narciarstwo dowolne – Przekroczyliśmy już półmetek kwalifikacji pań. Nieźle zaprezentowała się Britteny Cox, która przekroczyła granicę 20 punktów (20.19) i jest siódma.

15:24 – Narciarstwo dowolne – Julia Gałyszewa z Kazachstanu prezentuje efektownego frontflipa, wybudzając trochę z delikatnego letargu rosyjskich kibiców na trybunach. Sędziowie ocenili ją na 21.17 pkt i w tej chwili jest druga!

15:18 – Narciarstwo dowolne – Audrey Robichaud z Kanady aktualnie na miejscu trzecim, z notą 20.61 pkt. Za nami również pierwsza reprezentantka gospodarzy, Regina Rachimowa (20.48 pkt i czwarta lokata).

15:14 – Narciarstwo dowolne – Za nami starty kilku słabszych zawodniczek. Czekamy na pierwszy pojedynek Justin Dufour-Lapointe z Hanną Kearney. Obie pojadą tuż po sobie!

15:08 – Narciarstwo dowolne – Kolejna nieobecna – Jung-Hwa Seo z Korei Południowej. Jesteśmy ciekawi, czy to już ostatnia rezygnacja ze startu w dzisiejszych kwalifikacjach. Z kolei Maxime Dufour-Lapointe uzyskuje notę 20.88 pkt i wskakuje na drugą lokatę.

15:05 – Narciarstwo dowolne – Heather McPhie zaskakująco „przeciętnie”. Zaledwie 19.92 pkt i wyraźnie przegrywa ze swoją reprezentacyjną koleżanką.

15:03 – Narciarstwo dowolne – Outtrim uzyskuje notę 21.51 pkt i zakończyła już rywalizację na dziś. Będzie czekać na to co zrobią rywalki.

15:00 – Narciarstwo dowolne – Heidi Kloser nie stanęła na starcie, a zatem jako pierwsza jej rodaczka, Eliza Outtrim.

14:58 – Narciarstwo dowolne – W Rosa Khutor X-treme Parku wszystko już gotowe, za moment początek rywalizacji. Rozpoczniemy z wysokiego „C”. Już na początek zobaczymy trzy Amerykanki, Nikolę Sudovą z Czech, czy też pierwszą z trzech sióstr Dufour-Lapointe, Maxime.

14:52 – Przypominamy też o naszym konkursie. Naprawdę warto w nim wystartować nawet teraz, bo szanse na nagrody wciąż wielka. A ostatnio dorzuciliśmy do „puli” sześć książek, które zainteresują każdego kibica zimowych sportów olimpijskich!

14:49 – Narciarstwo dowolne – Zbliżamy się do rozpoczęcia kolejnej olimpijskiej konkurencji. Jako pierwsza w kwalifikacjach jazdy po muldach kobiet wystartuje Amerykanka, Heidi Kloser. Łącznie na liście startowej figuruje trzydzieści nazwisk.

14:41 – Już od soboty zostaną rozdane pierwsze olimpijskie medale. Jeżeli chcielibyście na bieżąco sprawdzać naszą skuteczność w typowaniu złotych medalistów Igrzysk w Soczi, zajrzyjcie TUTAJ.

14:32 – Skoki narciarskie – Za 4 godziny pierwszy oficjalny trening na skoczni normalnej.  Prócz naszej piątki wystartuje w nim Thomas Morgenstern, który tak niedawno przeżył koszmarny wypadek i jego życie było zagrożone. Podziwiamy hart ducha Austriaka i życzymy mu sukcesów! Czyli bycia tuż za naszymi skoczkami!

14:30 – Chorążym reprezentacji Niemiec została alpejka Maria Hoefl-Riesch. Dwukrotna mistrzyni olimpijska z Vancouver będzie jedną z kandydatek do złota także podczas igrzysk w Soczi.

14:17 – Wiemy już kto na Uroczystości Otwarcia poniesie flagę australijską. tego niewątpliwego zaszczytu dostąpi Alex „Chumpy” Pullin – mistrz świata w snowboardcrossie i faworyt do złotego medalu w tej konkurencji.

14:09 – Narciarstwo dowolne – Już za niespełna godzinę rozpocznie się rywalizacja w kolejnej dyscyplinie sportu podczas zimowych igrzysk. Najlepsze narciarki wystartują w kwalifikacjach jazdy po muldach.

14:00 – W Wiosce Olimpijskiej odbyło się oficjalne przywitanie polskiej reprezentacji. Wciągnięto na maszt biało-czerwoną flagę, odegrano Mazurka Dąbrowskiego. Tak więc obecność Polaków na Igrzyskach stała sie oficjalna. Teraz czekamy juz tylko na medale. Bardzo liczne medale.

13:50 – Kombinator norweski Mario Stecher został chorążym reprezentacji Austrii podczas ceremonii otwarcia igrzysk – poinformował Austriacki Komitet Olimpijski

13:43 – Bobsleje – Dziś rano odbyły się pierwsze treningi bobsleistów i bobsleistek na torze Sanki. Wciąż czekamy na ich wyniki. Jak tylko się pojawią, poinformujemy Was o nich. Wczoraj trenowali skeletoniści. Najlepsi okazali sie Alexander Kroeckel i Elisabeth Yarnold. Więcej o tym TUTAJ.

13:38 – Snowboard – Tym samym zakończyliśmy snowboardową rywalizację podczas pierwszego dnia igrzysk. Finały slopestyle’u w sobotę (mężczyźni) i niedzielę (kobiety).

13:35 – Snowboard – Jenson poprawia się, ale nie na tyle by zagrozić Shorr. W finale zobaczymy więc na pewno Annę Gasser z Austrii, Jamie Anderson i Karly Shorr z USA, a także Elenę Koenz ze Szwajcarii.

13:32 – Snowboard – Jednak nie Sarka Pancochova! Karly Shorr w ostatniej chwili wyprzedza Czeszkę i jest na czwartej pozycji z notą 84.75 pkt! Amerykanka wniebowzięta, ale za chwilę humor może jej delikatnie popsuć jej rodaczka, Jessika Jenson.

13:29 – Snowboard – Anna Gasser już spokojna o miejsce w finale, za chwilę zapewne oficjalnie dołączą do niej Anderson i Koenz, która w drugim przejeździe uzyskała zaledwie 38 punktów, ale nota z pierwszego powinna wystarczyć do awansu.

13:24 – Snowboard – Sarka Pancochova nie poprawia swojej oceny. Wciąż jest na czwarty miejscu i będzie czekać na odpowiedź rywalek. A z drugiego przejazdu wycofała się Jamie Anderson, która widocznie poczuła się na tyle spokojna (jest aktualnie druga), że nie chciała ryzykować kolejnego przejazdu na tej trudnej trasie.

13:21 – Snowboard – Przekręciła ostatnią rotację Norweżka! Nie miała chyba za bardzo pomysłu na trik kończący przejazd i kończy się to dla niej porażką w kwalifikacjach. Piękna Norweżka będzie musiała walczyć w półfinale.

13:19 – Snowboard – Ty Walker nie stanęła na starcie drugiego przejazdu. Tymczasem Anna Gasser spisała się fantastycznie i notą 95.50 pkt wyprzedziła Jamie Anderson! Jak odpowie Amerykanka? Co zrobi Silje Norendal?

13:17 – Snowboard – Kickery w Soczi odnoszą się do hasła igrzysk i są nazwane kolejno „Hot”, „Cool” i „Yours”. Na drugim z nich źle wylądowała Jenson, kończąc przejazd na brzuchu. W czołówce zatem bez zmian.

13:14 – Snowboard – Przed nami już tylko Jessy Jenson z USA, ostatnia zawodniczka w pierwszym przejeździe. Na prowadzeniu jej rodaczka, Jamie Anderson, przed Gasser, Koenz i Pancochovą.

13:09 – Snowboard – Znów obserwujemy wyższy poziom rywalizacji w drugiej grupie. Tym razem już w pierwszym przejeździe świetną notę uzyskała Elena Koenz ze Szwajcarii – 86.25 pkt daje jej w tym momencie trzecią pozycję.

13:06 – Snowboard – Bardzo solidny przejazd Amerykanki na dobrą sprawę zapewnia jej miejsce w czwórce. Od sędziów za swój występ otrzymała 93.50 pkt!

13:04 – Snowboard – Sarka Pancochova pokazała wszystkim, że z Czeszkami też trzeba się liczyć w snowboardowych konkurencjach. Dokładnie 77.75 pkt daje jej w tym momencie drugą pozycję. A przed nami już Jamie Anderson.

12:59 – Snowboard – Zupełnie z innej strony zaprezentowała się Anna Gasser! Austriaczka otrzymała od sędziów 89.5 pkt, notę lepszą niż zwyciężczyni poprzedniej grupy. Finał wydaje się mieć w kieszeni.

13:00 – Snowboard – A Silje Norendal… będzie liczyć na udany drugi przejazd. Zaledwie 31 punktów „uzbieranych” na trasie przez faworytkę zawodów.

12:58 – Snowboard – Ty Walker chyba będzie musiała na spokojnie przemyśleć co chce zrobić w drugim przejeździe. W pierwszym otrzymała okrągły… jeden punkt.

12:56 – Snowboard – W drugiej grupie mamy wszystkie cztery reprezentantki USA. Jako pierwsza w całych kwalifikacjach wystartuje jedna z nich, piętnastoletnia Ty Walker.

12:53 – Snowboard – Ponownie jesteśmy w Rosa Khutor X-treme Park. Już za moment początek kwalifikacji drugiej grupy pań w slopestyle’u. Lista startowa może nie tak mocna jak pierwszej, ale wśród dwunastu zawodniczek są dwie największe faworytki do złotego medalu: Jamie Anderson z USA i Silje Norendal z Norwegii.

12:47 – Już niedługo powrócimy do Soczi, by śledzić poczynania olimpijczyków. W oczekiwaniu na rywalizację zachęcamy do zapoznania się z naszymi olimpijskimi historiami – >>KLIK<<.

12:35 – W Soczi liczymy na dobre występy naszych biathlonistek. Wierzymy, że mogą one wywalczyć przynajmniej jeden medal. Umiejętności i formę zaprezentują już za 3 dni, dlatego teraz przypominamy wywiad z Moniką Hojnisz – >>KLIK<<.

12:23 – Na naszym portalu przez całe igrzyska będzie trwała nie tylko tradycyjna RELACJA NA ŻYWO, ale również i SERWIS OLIMPIJSKI, z którego można dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy na temat igrzysk, sportowców, trenerów, działaczy i dziennikarzy, a także obejrzeć zdjęcia z Soczi.

12:13 – W oczekiwaniu na zmagania olimpijskie, zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku. Magiczna liczba 2000 like’ów zbliża się nieuchronnie!

11:58 – Snowboard – Kwalifikacje drugiej grupy zaplanowano na godzinę 12:55. Do Rosa Khutor X-treme Park wrócimy zatem za niespełna godzinę!

11:55 – Snowboard – Niespodzianki nie było. Isabel Derungs, Torah Bright, Spencer O”Brien i Enni Rukajarvi w finale olimpijskiego slopestyle’u!

11:53 – Snowboard – Torah Bright, mając pewne miejsce w finale, potraktowała drugi przejazd czysto treningowo, ale i tak otrzymała od sędziów 80 punktów. Ostatnie pytanie: Gotlieb czy Rukajarvi?

11:52 – Snowboard – Spencer O’Brien dołącza do grona finalistek. Jedyną, która może zagrozić Enni Rukajarvi jest teraz Shelly Gotlieb z Nowej Zelandii.

11:47 – Snowboard – Derungs i Bright już pewne tego, że powalczą o olimpijskie medale w debiutującej na igrzyskach konkurencji. Australijka będzie mogła podejść do drugiego przejazdu całkowicie na luzie.

11:45 – Snowboard – Enni Rukajarvi kończy swój przejazd na plecach. Na szczęście nic groźnego się jej nie stało i Finka bezpiecznie zjechała w dół stoku. Przed nami już tylko trzy Nowozelandki i Torah Bright, wiele wskazuje więc na to, że Rukajarvi dostanie się do już dziś finału.

11:39 – Snowboard – Isabel Derungs zaskakuje! Szwajcarka zaimponowała potężnym backside rodeo na ostatnim kickerze nie tylko kibicom. Sędziowie dają jej 87.50 pkt, a to oznacza prowadzenie w kwalifikacjach!

11:34 – Snowboard – Sina Candrian postawiła wszystko na jedną kartę, ale nie wylądowała ostatniego skoku. Solidna Szwajcarka będzie musiała wystartować w półfinale.

11:32 – Snowboard – Służby medyczne na trasie, ale wydaje się, że Norweżka dochodzi do siebie po lekkim szoku. Być może skończy się tylko na lekkim wstrząśnieniu mózgu.

11:28 – Snowboard – Rozpoczęliśmy już drugą serię przejazdów pierwszej grupy. Jenny Jones upadła, podobnie jak Kjersti Buaas i obie nie poprawiły swoich not – powalczą w półfinałach. Chociaż pozostaje pytanie czy obie, bo upadek Norweżki wyglądał naprawdę groźnie.

11:23 – Snowboard – Australijka, która podczas igrzysk wystartuje jeszcze w halfpipe’ie i snowboardcrossie, spisała się na tyle dobrze, że w tym momencie obejmuje prowadzenie! Od sędziów otrzymuje 85.25 pkt!

11:19 – Snowboard – W pierwszej grupie, wśród dwunastu zawodniczek mamy aż cztery Nowozelandki. Którejkolwiek z nich o awans do finału będzie jednak bardzo ciężko. A już za chwilę Torah Bright w swoim pierwszym z trzech startów podczas Igrzysk w Soczi.

11:16 – Snowboard – Enni Rukajarvi, Mistrzyni Świata i złota medalistka X Games z 2011 roku, w dobrej dyspozycji. Bez większych probelmów pokonała trasę w Soczi i z notą 79 pkt jest trzecia.

11:13 – Snowboard – Isabel Derungs niewiele gorsza od O’Brien. Szwajcarka uzyskała notę gorszą od Kanadyjki o zaledwie 0.25 pkt i jest druga.

11:08 – Snowboard – Spencer O’Brien wychodzi na prowadzenie! Kanadyjska snowboardzistka otrzymuje od sędziów notę 82.75 pkt. Kto wie, być może wystarczy ona nawet do awansu do finału.

11:03 – Snowboard – Kjersti Buaas też nie zachwyciła, błąd przy zeskoku z boxu kończy się upadkiem. Zawodniczki mają na szczęście komfort psychiczny. Wiedzą, że w razie niepowodzenia czeka je jeszcze walka w półfinale.

11:01 – Snowboard – Jones podeszła do trasy w Soczi z respektem, może nawet zbyt dużym. Od sędziów otrzymuje 74.25 pkt i czeka na to co zrobią rywalki.

11:00 – Snowboard – Tak jak w przypadku mężczyzn, rywalizację otworzy snowboardzistka z Wielkiej Brytanii, Jenny Jones.

10:58 – Snowboard – Przechodzimy zatem do rywalizacji pań. Na starcie 23 zawodniczki, podzielone na dwie grupy. Wśród faworytek Jamie Anderson i Silje Norendal. Obie zobaczymy jednak dopiero w czasie rywalizacji drugiej grupy.

10:57 – Narciarstwo alpejskie – A TUTAJ coś więcej o pierwszych treningach alpejczyków na trasach Rosa Khutor.

10:56 – Narciarstwo alpejskie (kobiety) – Pierwszy trening zakończony! Anna Fenninger najszybsza, za nią Aufdenbaltten, Mancuso, Weirether. Chrapek ostatecznie 47.

10:54 – Snowboard – Już za kilka minut początek rywalizacji pań, a tymczasem na naszej stronie pojawiło się już podsumowanie kwalifikacji mężczyzn w slopestyle’u. Możecie je znaleźć TUTAJ.

10:50 – Jednym z trzech chorążych – bobsleistów jest Polak, Dawid Kupczyk. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetką naszego chorążego.

10:45 – Narciarstwo alpejskie (kobiety) – Karolina Chrapek na mecie. Jej czas 1:49.05. Daje jej to 45. pozycję. Ostatnią pozycję.

10:40 – Alpejczycy są najliczniejszą grupą wśród chorążych. Reprezentanci tej dyscypliny poniosą flagi 26 państw! Drugie miejsce zajmują biegacze, a trzecie biathloniści. Jedynym sportem, który nie ma swoich przedstawicieli wśród chorążych jest skeleton. Więcej TUTAJ.

10:39 – Biegi narciarskie – Marit Bjoergen planuje na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi zdobyć sześć medali. Norweska biegaczka zdaje sobie sprawę, że wywalczenie sześciu krążków z najcenniejszego kruszca będzie jednak niemożliwe.

10:30 – W oczekiwaniu na eliminacje slopestyle`u kobiet warto poczytać sobie o olimpijskich arenach. Tymczasem do ceremonii otwarcia igrzysk pozostało nam niespełna 31 godzin!

10:28 – Narciarstwo alpejskie (kobiety) – Czekamy na start Karoliny Chrapek. polka pojedzie z numerem startowym 48, czyli za jakieś 15 minut.

10:15 – Narciarstwo alpejskie (kobiety) – No proszę, tylko napisaliśmy, że raczej nic sie nie zmieni, a tu zmiana. Na drugą pozycję wskakuje Szwajcarka Fraenzi Aufdenblatten. Szwajcarka w tym sezonie dwa razy była w czołowej szóstce Pucharu Świata, ale podium dotąd było poza zasięgiem.

10:13 – Narciarstwo alpejskie (mężczyźni) -Panowie swoją rywalizację na trasie Rosa Khutor już zakończyli. Najszybszy był Bode Miller, a Maciej Bydliński zajął ostatecznie 49. miejsce.

10:10 – Narciarstwo alpejskie (kobiety) – Ponad połowa stawki zawodniczek ma już za sobą pierwszy trening w Rosa Khutor. Raczej mało prawdopodobne, by coś się zmieniło w układzie pierwszej trójki.

10:10 – Hokej na lodzie – Więcej o kontuzji Stamkosa przeczytacie TUTAJ.

10:07 – Snowboard – Już o 11:00 początek kwalifikacji slopestyle’u kobiet. Na moment rozstajemy się zatem z trasą w Rosa Khutor X-treme Park.

10:05 – Snowboard – Drugi przejazd za nami. Do finału bezpośrednio kwalifikują się Max Parrot (Kanada), Roope Tonteri (Finlandia), Sven Thorgren (Szwecja) i Gjermund Braaten (Norwegia). W ósemce finalistów nie mamy choćby jednego Amerykanina. Wszyscy, którym nie udało się zakwalifikować pojadą w sobotę rano w półfinale.

10:00 – Narciarstwo alpejskie (kobiety) – Brzydko wyglądający upadek zaliczyła Elena Fanchini. Służby medyczne mają robotę, a trening jest chwilowo przerwany.

9:59 – Snowboard – Rewelacyjnie jeździ Seamus O’Connor. Irlandczyk znów był blisko wylądowania ostatniego skoku. Może w półfinale wreszcie uda się ustać triple corka.

9:57 – Narciarstwo alpejskie (kobiety) – Tina Maze na mecie. Słowenka zadowolona z siebie być nie może. Dopiero dziesiąty czas. Pierwsza trójka bez zmian: Fenninger, Mancuso, Weirather.

9:54 – Snowboard – Złamane żebro to dla niego małe piwo! Żadna kontuzja ani trudna trasa nie jest w stanie zniechęcić go do rywalizacji. Mark McMorris kolejnym Kanadyjczykiem z olimpijskim triple corkiem, ale… sędziowie oceniają go zaledwie na 89.25 pkt. W pierwszej grupie miałby pewny finał, tu jest dopiero siódmy.

9:53 – Narciarstwo alpejskie (mężczyźni) – Mamy na mecie Macieja Bydlińskiego. Polak ze stratą 7,27 sek jest 43 i wyprzedza tylko jednego zawodnika, ale za to jakiego. Za plecami Polaka jest Beat Feuz, czyli zwycięzca próby przedolimpijskiej w 2012 roku.

9:51 – Snowboard – Sage Kotsenburg nie może być zadowolony. W tym momencie jest dopiero siódmy i czeka go występ w półfinale. Potwierdza się, że Amerykanie nie są teraz wielką siłą w slopestyle’u.

9:50 – Narciarstwo alpejskie (kobiety) – Jedna z faworytek Tina Wierather tez nieco wolniejsza od Mancuso. Alpejka z Liechtensteinu traci do Amerykanki 0.15 sek. Po chwili kapitalny występ zalicza Anna Fenninger i obejmuje prowadzenie z czasem 1:41.73.

9:49 – Snowboard – Pierwsza czwórka ma już dwa przejazdy za sobą. Parrot, Tonteri, Thorgren i Braaten będą musieli teraz czekać na to co pokażą rywale.

9:48 – Snowboard – Seppe Smits z kolejną świetną oceną, ale 91 pkt nie wystarcza do miejsca w pierwszej czwórce. Belg będzie musiał pokazać się z dobrej strony w półfinałach.

9:44 – Snowboard – MAX PARROT! Mamy triple corka wylądowanego w klasowym stylu! Złoty medalista X Games pokazuje, że jest w znakomitej formie i z notą 97.5 pkt wychodzi na prowadzenie.

9:43 – Narciarstwo alpejskie (mężczyźni) – Trwa kolejna przerwa techniczna. Po niej pojedzie Norweg Kilde, a pięć numerów dalej Maciej Bydliński.

9:42 – Snowboard – Przebudził się nam Mistrz Świata! Roope Tonteri otrzymuje od sędziów 95.75 pkt i jest pierwszy!

9:40 – Narciarstwo alpejskie (kobiety) – Julia Mancuso! 1:42.11 – kapitalny przejazd Amerykanki. Po chwili lara Gut dopiero czarty czas.

9:40 – Snowboard – Drugą grupę zaczynamy od mocnego akcentu. Gjermund Braaten z Norwegii uzyskuje 91.25 pkt i wskakuje na trzecie miejsce, wypychając z miejsca dającego finał Seppe Smitsa.

9:37 – Snowboard – Pierwszy przejazd drugiej grupy za nami. Na prowadzeniu Sven Thorgren ze Szwecji, a na miejscach dających finał: Max Parrot z Kanady, Clemens Schattschneider z Austrii i Belg, Seppe Smits.

9:37 – Narciarstwo alpejskie (kobiety) – Cariolina Ruiz Castillo na prowadzeniu po występie pięciu alpejek. Hiszpanka przejechała trasę zjazdu w czasie 1:42.86.

9:37 – Snowboard – Pierwszy przejazd drugiej grupy za nami. Na prowadzeniu Sven Thorgren ze Szwecji, a na miejscach dających finał: Max Parrot z Kanady, Clemens Schattschneider z Austrii i Belg, Seppe Smits.

9:37 – Narciarstwo alpejskie (kobiety) – Cariolina Ruiz Castillo na prowadzeniu po występie pięciu alpejek. Hiszpanka przejechała trasę zjazdu w czasie 1:42.86.

O amerykańskich łyżwiarkach, o kaskach saneczkarzy, o jamajskich bobsleistach i o wszystkim co wokół igrzysk na portalach społecznościowych. Zapraszamy do naszego serwisu olimpijskiego!

9:31 – Snowboard – Znakomity fiński snowboardzista, Janne Korpi też do poprawki. Póki co jest dopiero ósmy.

9:29 – Snowboard – Na trasie slopestyle’u byliśmy blisko małej niespodzianki. Seamus O’Connor omal nie wylądował na ostatnim kickerze triple corka! Pewnie spróbuje jeszcze w drugim przejeździe, a wtedy… kto wie, czy nie wbije się do pierwszej czwórki?!

9:28 – Narciarstwo alpejskie (mężczyźni) – A jednak ktoś się wbił do czołówki. Jest nim Szwajcar Mauro Caviezel, który aktualnie jest szósty.

9:20 – Narciarstwo alpejskie (kobiety) – Ruszyły! Laurenne Ross jako pierwsza. Jej czas 1:43.58. Dwie Włoszki zrezygnowały z treningu (Merighetti i Stuffer).

9:28 – Snowboard – Europa w natarciu! Bardzo dobry występ Clemensa Schattschneidera z Austrii. Dziewięćdziesiąt punktów daje mu teraz trzecie miejsce.

9:25 – Snowboard – Niedobrze ułożył się pierwszy przejazd dla Marka McMorrisa. Walczy z bólem i trudną trasą w Soczi – na razie nieskutecznie, jest dopiero ósmy.

9:25 – Hokej na lodzie – Steven Stamoks nie zagra w Soczi! Kanadyjska gwiazda w listopadzie złamała piszczele. Napastnik Tampa Bay Lighting został powołany do składu, ale kontuzja okazała się zbyt poważna. Brak Stamoksa będzie dla mistrzów olimpijskich dużym osłabieniem.

9:21 – Narciarstwo alpejskie (mężczyźni) – 30 zawodników, czyli ci, którzy mogą namieszać w niedzielę już na dole. Trening wygrał Bode Miller, wyprzedzając Patricka Kuenga i Matthiasa Mayera. Aksel Lund Svindal jest siódmy. Teraz nielicznym kibicom zaprezentują się zawodnicy słabsi i ci, którzy trenują przed superkombinacją.

9:20 – Snowboard – Kolejny świetny przejazd, tym razem w wykonaniu Amerykanina, Sage Kotsenburga. Dokładnie 86.5 pkt i czwarte miejsce. Znakomity poziom drugiej grupy!

9:18 – Snowboard – Ależ się nam rozkręcili zawodnicy w Rosa Khutor X-treme Park! Sven Thorgren ze Szwecji kończy przejazd na backside 1440 (cztery pełne obroty wokół własnej osi) i z notą 94.25 obejmuje prowadzenie!

9:17 – Narciarstwo alpejskie (mężczyźni) – Obrońca zjazdowego złota z Vancouver – Didier Defago dopiero 19.

9:17 – Narciarstwo alpejskie (kobiety) – Przedzjeżdżaczki już na trasie zjazdu. Zaraz zaczynamy trening numer jeden.

9:17 – Snowboard – Seppe Smits złapał już olimpijski luz! Otrzymał od sędziów 88.25 pkt i będzie czekał na to co pokażą rywale.

9:14 – Narciarstwo alpejskie (mężczyźni) – Zjazdowa czołówka już na dole, więc o zmiany na czele będzie trudno. Wygra zapewne Bode Miller, który wyprzedza o 0,03 sek Patricka Kuenga i o 0,17 sek Matthiasa Mayera.

9:12 – Snowboard – Roope Tonteri będzie się musiał poprawić, zaledwie 33,75 pkt. Na koniec popisał się jeszcze stylowym frontflipem dla publiczności. Z kolei Max Parrot nie zawodzi! Kanadyjczyk obejmuje prowadzenie z notą 91.75 pkt.

9:11 – Narciarstwo alpejskie (mężczyźni) – Swoją dobrą formę z ostatnich dni potwierdza Patrick Kueng. Zwycięzca z Wengen tylko o 0,03 sek wolniejszy od Millera.

9:10 – Snowboard – Na prowadzenie wskakuje Jan Scherrer ze Szwajcarii, ale nota 74.50 na pewno nie wystarczy do finału. A teraz czas na Mistrza Świata. Przed nami Roope Tonteri z Finlandii!

9:09 – Narciarstwo alpejskie (mężczyźni) – Solidnie spisał się kolejny z faworytów – Kanadyjczyk Erik Guay. Traci do Millera niecałą sekundę i zamyka pierwszą piątkę.

9:08 – Snowboard – Braaten pojechał… po norwesku, otrzymując zaledwie 12.75 pkt. Na razie tylko Sandbech wybił się ponad przeciętne wyniki swoich rodaków.

9:06 – Narciarstwo alpejskie – Svindal tak na pół gwizdka, ale i tak jest wysoko. Aktualnie Norweg piąty wspólnie z Maxem Franzem.

9:05 – Narciarstwo alpejskie – Wciąż czekamy na początek pierwszego treningu zjazdu pań. Teoretycznie po zmianie miał się on rozpocząć o 9:00, ale wygląda na to, że organizatorzy nadal mają jakieś problemy.

9:05 – Snowboard – Tym razem już bez przekładania. Zaczynamy drugą grupę kwalifikacji!

9:00 – Narciarstwo alpejskie – U panów przerwa techniczna, więc wracamy do pań. Tam na starcie 56. zawodniczek i jedna Polka – Karolina Chrapek, która wyruszy na trasę z numerem 48.

9:00 – Snowboard – Jako pierwszy na trasie pokaże się Norweg, Gjermund Braaten. Spośród czternastu zawodników czterech bezpośrednio zakwalifikuje się do finału, pozostali w sobotę o 6:30 polskiego czasu powalczą w półfinale.

8:58 – Snowboard – Już za chwilę początek drugiej grupy kwalifikacji mężczyzn w slopestyle’u. Wśród czternastu zawodników wielu potencjalnych kandydatów do awansu do finału. Będzie bardzo ciekawie!

8:56 – Narciarstwo alpejskie – Bode Miller (typ naszych redaktorów do złota) potwierdza te aspiracje. Amerykanin nowym liderem. Teraz pojedzie cała zjazdowa śmietanka.

8:54 – Narciarstwo alpejskie – Sytuacja w czołówce zmienia się bardzo dynamicznie. Trzeci jest już Jansrud, a czwarty Clarey.

Zapraszamy tymczasem do polubienia nas na facebooku. 2000 polubień zbliża się nieuchronnie. Damy radę przed ceremonią otwarcia? :)

8:51 – Narciarstwo alpejskie – Mamy kolejną zmianę lidera. Teraz prowadzi Matthias Mayer, który wyprzedza Marco Sulivana o 0,51 sek. Trzeci jest Peter Fill. Prosimy jednak nie przywiązywać za dużej wagi do tych wyników, gdyż połowa zawodników tam gdzie nie trzeba to nie „przyciska”.

8:46 – Narciarstwo alpejskie – Marco Sullivan na razie jako jedyny pojechał na poważnie co skutkuje dwusekundową przewagą nad rywalami. Winni jesteśmy jeszcze informacji z treningu pań. Otóż ten przełożony został na godzinę 9:00 z powodu słabego przygotowania trasy.

8:42 – Narciarstwo alpejskie – Austriacy Baumann i Puchner wolniejsi od Perko i zajmują kolejno drugie i trzecie miejsce.

8:38 – Narciarstwo alpejskie – Czas Słoweńca to 2:10:33.

8:37 – Sesja MKOl – Zakończyła się debata nad „Agendą Olimpijską 2020” – planem strategicznym MKOl na kolejne lata. Do 15 kwietnia działać będzie jednak adres [email protected], na który można przesyłać swoje pomysły dotyczące funkcjonowania organizacji. Teraz członkowie Komitetu wysłuchają raportów dotyczących nadchodzących igrzysk.

8:35 – Narciarstwo alpejskie – Pierwszy na trasę ruszy Rok Perko. Nie ma co ukrywać, że nie jest to Wengen czy Kitz. Olimpijska trasa jest bardzo długa i to chyba jedyna jej trudność.

8:28 – Narciarstwo alpejskie – W roli przedzjeżdżacza brązowy medalista olimpijski w zjeździe z 2006r. Bruno Kernen.

8:26 – Narciarstwo alpejskie – Na starcie mamy 73. zawodników. Wśród nich jeden Polak – Maciej Bydliński, jadący z numerem 50.

8:22 – Narciarstwo alpejskie – Tymczasem już za moment w Rosa Khutor Alpine Center rozpocznie się pierwszy trening do zjazdu mężczyzn.

8:18 – Snowboard – O pierwszą czwórkę na pewno powalczy również rodak McMorrisa, Max Parrot, który przed kilkunastoma dniami triumfował na X Games w Aspen, Seppe Smits z Belgii, Sage Kotsenburg z USA czy też kolejny Fin, Janne Korpi.

8:15 – Snowboard – O 9:00 start kolejnej grupy. Wśród startujących zawodników między innymi wielki faworyt do złota, Mark McMorris. Kanadyjczyk wystartuje ze złamanym żebrem i przekonamy się na ile wciąż czuje skutki upadku podczas X Games.

8:12 – Snowboard – A zatem pierwsza grupa już za nami. Występu w finale są już pewni Staale Sandbech z Norwegii, Peetu Piiroinen z Finlandii, Sebastien Toutant z Kanady i Brytyjczyk, Jamie Nicholls. Niespodziewanie w ostatniej chwili z pierwszej czwórki wypadł Chas Guldemond. Amerykanin będzie musiał razem z innymi zawodnikami rywalizować w półfinale.

8:08 – Snowboard – Jamie Nicolls! Brytyjczyk zaliczył fantastyczny drugi przejazd i z notą 86.75 pkt wskakuje na czwarte miejsce, ostatnie dające bezpośredni awans do finału!

8:05 – Oprócz relacji live ruszył także nasz serwis olimpijski, w którym przez całe Igrzyska będziemy zamieszczać najciekawsze tweety i facebookowe wpisy prosto z Soczi! Zapraszamy!

8:03 – Snowboard – Wicemistrz Olimpijski w halfpipe’ie z Vancouver, Peetu Piiroinen, ma za sobą kolejny dobry przejazd. Ale nie na tyle, by poprawić swoją notę. Wciąż jest drugi i może spokojnie czekać na sobotnie popołudnie.

7:57 – Snowboard – W pierwszej czwórce już nic nie powinno się zmienić. Aleksiej Sobolew zalicza upadek i będzie musiał szukać szczęścia w półfinałach.

7:55 – Najlepsze życzenia od prezydenta Bacha dla dzisiejszego jubilata, członka Komitetu Wykonawczego MKOl, prezydenta Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie Rene Fasela.

7:55 – Snowboard – Staale Sandbech też się zmobilizował! I to jak! Dokładnie 94.5 pkt i pozycja lidera! Wszyscy faworyci w pierwszej czwórce.

7:53 – Snowboard – Sebastien Toutant wreszcie na swoim poziomie! Znakomity Kanadyjczyk otrzymuje od sędziów 87.25 pkt i jest drugi! Na pewno zobaczymy go w finale.

7:51 – Snowboard – Mamy wreszcie pierwszy dobry norweski występ w Soczi. Emil Andre Ulsletten otrzymuje ocenę 79.75 pkt. Na finał nie wystarczy, ale to dobry prognostyk przed półfinałami.

7:49 – Snowboard – Niklas Mattson nie poradził sobie tak dobrze jak w pierwszym przejeździe i musi czekać. Jest w tym momencie czwarty i być może załapie się do finału.

7:43 – Snowboard – Torgeir Bergrem zalicza kolejny nieudany przejazd. Swojej szansy będzie musiał szukać w sobotnich półfinałach.

7:41 – Snowboard – Błyskawicznie rozpoczynamy drugą serię. Billy Morgan poprawia notę z pierwszego przejazdu – 85.50 pkt i jest trzeci!

7:39 – Snowboard – Pozostała trójka zawodników już w czołówce nie namieszała. Po pierwszym przejeździe klasyfikacja prezentuje się następująco:
1. Peetu Piiroinen (Finlandia) 90.75 pkt
2. Chas Guldemond (USA) 86.00 pkt
3. Niklas Mattson (Szwecja) 82.75 pkt

7:32 – Snowboard – Peetu Piiroinen pierwszym zawodnikiem z notą powyżej 90 punktów! Fin otrzymał od sędziów 90.75 pkt i raczej zapewnił sobie występ w finale.

7:29 – Na twitterze Claudia Bokel, przewodnicząca Komisji Zawodniczej MKOl, zachęca uczestników igrzysk w Soczi do dzielenia się swoimi opiniami z mediami, a także przez portale społecznościowe. Prosi jednak równocześnie o niewykorzystywanie tych możliwości do demonstracji politycznych.

7:30 – Snowboard – Scotty James z Australii kończy swój przejazd upadkiem. Na szczęście to nic groźnego. Do końca pierwszej serii w pierwszej grupie pozostała nam czwórka zawodników.

7:25 – Snowboard – Pierwszy Amerykanin na trasie! Chas Guldemond długo czekał na swoją notę, ale kiedy ją otrzymał mógł się szeroko uśmiechnąć! Dokładnie 86 punktów i pozycja lidera!

7:22 – Snowboard – Jak nie idzie to nie idzie… Trzeci z Norwegów, prezentujący najlepszy poziom, Staale Sandbech, zalicza wpadkę na sekcji raili i jest piąty.

7:18 – Snowboard – Seb Tout pierwszy przejazd zalicza na 74.25 pkt i jest w tym momencie dopiero trzeci. Na awans do finału to nie wystarczy.

7:16 – Snowboard – Kiepski początek zmagań dla Norwegów. Po podpórce Bergrema, teraz złe lądowanie zalicza Emil Andre Ulsletten. A przed nami jeden z wielkich faworytów, Sebastien Toutant!

7:13 – Snowboard – Ależ ten ostatni kicker jest potężny! W oczekiwaniu na pierwszego triple corka mamy zmianę na prowadzeniu! Niklas Mattson ze Szwecji otrzymuje od sędziów 82.75 pkt.

7:11 – Snowboard – Charles Ried z Kanady uzyskuje notę 54.5 pkt i jest w tym momencie drugi. Yuki Kadono na miejscu trzecim (31.00 pkt).

7:06 – Snowboard – Torgeir Bergrem z Norwegii zalicza podpórkę na pierwszym kickerze, zwanym „Hot”. Postanowił już nie kombinować i bezpiecznie dojechał do mety. Jeżeli chce myśleć o awansie, będzie się musiał poprawić w kolejnym przejeździe.

7:04 – Snowboard – Billy Morgan otrzymuje od sędziów 76.25 pkt. Ten wynik przechodzi do historii olimpijskiego slopestyle’u.

7:03 – Snowboard – Przepięknie prezentuje się olimpijska trasa! Kickery (skocznie) rzeczywiście robią kolosalne wrażenie. Na pewno będziemy tu świadkami wielkiego widowiska!

7:00 – Snowboard – Sędziować będą: Klara Suchanova, Iztok Sumatic, Ola Sundekvist, Guido van Meel, Kyoji Yokoyama oraz Phoebe Mills.

6:59 – Snowboard – Nad Rosa Khutor X-treme Park pięknie świecące słońce. Zawodnicy gotowi do rywalizacji. ZACZYNAMY IGRZYSKA!

6:56 – Snowboard – Już za kilka minut początek kwalifikacji! Jako pierwszy na trudnej, a według wielu: niebezpiecznej, olimpijskiej trasie zaprezentuje się Brytyjczyk, Billy Morgan.

6:53 – Do rywalizacji w kwalifikacjach slopestyle’u zgłosiło się dwudziestu dziewięciu zawodników. Zawodnicy są podzieleni na dwie grupy. Bezpośrednio do finału awansują trzej najlepsi z każdej z nich. W pierwszej faworytami będą: Peetu Piiroinen z Finlandii, Staale Sandbech z Norwegii, Chas Guldemond z USA i Sebastien Toutant z Kanady.

6:49 – Przewodniczący MKOl-u, Thomas Bach przekazał sekretarzowi generalnemu ONZ pochodnię olimpijską.

1612964_528970197217875_385508948_o

6:45 – Dzisiaj trwającą w hotelu Radisson Blu Sesję MKOl swoją obecnością zaszczycił sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon. Jest to pierwsza w historii sytuacja, aby osoba na tym stanowisku pojawiła się na Sesji. Ban Ki-moon wygłosił przemówienie skierowane do członków MKOl, przysłuchiwał się również debacie toczonej przez nich. Obecnie Koreańczyk, w związku z innymi obowiązkami, opuszcza salę obrad.

6:40 – Rozpoczynamy pierwszą relację na żywo z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Wkrótce rozpoczną się kwalifikacje w snowboardowym slopestyle’u mężczyzn – pierwsza konkurencja Igrzysk.

Bartosz Szafran4767 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

 • jkhjk

  Jest osobny konkurs do Olimpiady??????

  • Bartosz Szafran

   Nie, wliczany jest do klasyfikacji zimowego.
   Natomiast w czasie naszych relacji będą dodatkowe jednodniowe konkursy także o cenne nagrody.

  • Bartosz Szafran

   I pamiętajcie. W czasie igrzysk zadamy łącznie 36 pytań za 3 punkty. Czyli do zdobycia jest 108 punktów, Prowadzący w klasyfikacji mają teraz około 25 punktów. Spokojnie można dołaczyć i partycypować w podziale nagród!

   • ;(

    Lipa!!!!!!!!!!!!!

 • ;(

  Lepszy byłby osobny konkurs

 • ;(

  Natomiast w czasie naszych relacji będą dodatkowe jednodniowe konkursy także o cenne nagrody
  Większość z nas pracuje! ja np. do 17 i nie może śledzić

 • korfus

  Wreszcie się zaczęło. huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!

 • tomi

  Strona prezentuje się super. Ale brakuje mi jednego aby dodać do planu dnia jeszcze jedną tabelkę KIEDY STARTUJĄ POLACY? Co Wy na to?

  • Bartosz Szafran

   Będzie oczywiście plan startów Polaków każdego dnia.

 • gdzie można śledzic treningi

 • bilicz77

  Czy na pytanie nr 2 można odpowiedzieć Rosjanin ;)

  • Przemysław Kucharzak

   Odpowiedzieć można w każdy możliwy sposób :) Jednak chodzi nam o imię i nazwisko

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password