Softball – Japan Cup: Amerykanki obronią tytuł?

Za nami rozgrywki grupowe w prestiżowym japońskim turnieju, w którym znów biorą udział reprezentantki Japonii, Stanów Zjednoczonych, Australii i Tajwanu. Ubiegłoroczną edycję wygrały Amerykanki, w finale pokonując Japonki. Trzecie miejsce zajęły wówczas Australijki, a ostatnie Tajwanki. Wszystko wskazuje na to, że tak będzie i tym razem.

Tegoroczna edycja Japan Cup International Women’s Softball Championship w, powracającym na igrzyska, softballu odbywa się w mieście Takasaki. Po rozgrywkach grupowych wiemy już, że w finale znów zagrają reprezentantki gospodarzy i broniące tytułu Amerykanki. Australijkom i Tajwankom pozostaje walka o brązowe medale.

Turniej rozpoczął się w piątek od zwycięstwa reprezentantek Stanów Zjednoczonych nad Australią rezultatem 3-1. Następnie softballistki z Antypodów pokonały 2-1 Tajwanki. Pierwszy dzień zmagań zakończył się pogromem reprezentantek Republiki Chińskiej przez Japonki 6-0. Dzisiaj w pierwszym meczu zmierzyły się zawodniczki gospodarzy i Australijki. Nie było zaskoczenia. Reprezentantki „Kraju Kwitnącej Wiśni” dwa razy dobiegły do bazy domowej, jednocześnie nie pozwalając na to rywalkom. Zdecydowanie najsłabiej prezentujące się w Takasaki Tajwanki otrzymały jeszcze porządniejszą lekcję niż w piątek od Japonek, ulegając obrończyniom tytułu 0-7. Zgodnie z oczekiwaniami najwięcej emocji przyniósł pojedynek Japonek i Amerykanek, które zmierzą się również w jutrzejszym finale. Dziś minimalnie lepsze były te drugie. Wygrały 4-3. Jak będzie jutro? Ciężko powiedzieć, jednak póki co lepiej w turnieju prezentują się obrończynie tytułu. W meczu o trzecie miejsce większe szanse mają znów Australijki, jednak Tajwanki nie są zupełnie bez szans.

Drużyna USA Japonia Australia Tajwan Wygrane Przegrane Punkty zdobyte Punkty stracone
1. Stany Zjednoczone 4-3 3-1 7-0 3 0 14 4
2. Japonia 3-4 2-0 6-0 2 1 11 4
3. Australia 1-3 0-2 2-1 1 2 3 6
4. Tajwan 0-7 0-6 1-2 0 3 1 15

 

Mecz o 3. miejsce
Australia – Tajwan

Finał
Stany Zjednoczone – Japonia

 

Szymon Frąckiewicz464 Posts

<p>Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password