Softball – ME: Było o krok od „8”, jest 12. miejsce

Polskie softballistki zakończyły dziś już niestety udział na Mistrzostwach Europy we Włoskim Bollate. Stawką dzisiejszego meczu z Niemkami było podtrzymanie nadziei na 9. miejsce, porażka oznaczała pozycję 12. Nasze zachodnie sąsiadki okazały się dziś jednak zbyt silne.

Niemki rozpoczęły mecz z „wysokiego C”. Już w pierwszym inningu zdobyły cztery punkty za sprawą Kathariny Szalay, Christiny Gable i home runowi Sary Gutknecht, z którego skorzystała również Lisa Marie Kollner. Polki nie zdołały odpowiedzieć.

W kolejnych dwóch zmianach nasze rywalki nie zdobyły już punktów, jednak Biało-Czerwone nie zdołały chociaż zmniejszyć straty. Bardzo dobrze miotała Claudia Volkmann. Nasze reprezentantki miały ogromne problemy z odbiciem jej rzutów.

W czwartym inningu oglądaliśmy obiegi, jednak niestety ponownie ich autorkami były Niemki. Tym razem zapisały je w swoim dorobku Miriam Kemmer i Alexandra Stuwe. Piąta zmiana nie przyniosła zmiany wyniku. Podobnie szósta, w związku z czym szanse Polek były już tylko teoretyczne.

Niesamowity przebieg miało spotkanie Czech i Wielkiej Brytanii, w którym stawką był byt na podium i dalsza możliwość walki o finał. Przez wszystkie siedem regulaminowych inningów nie oglądaliśmy żadnego obiegu! W pierwszym extra inningu nastąpił przełom, jednak niczego on nie rozstrzygnął, ponieważ po obydwu stronach padł jeden obieg. Dla Brytyjek za sprawą Kendyl Scott, a dla Czeszek dzięki Anetcie Prokopenkovej.

W 9. zmianie Brytyjki wzięły się na poważnie do roboty. Dołożyły trzy punkty za sprawą Chiyi Louie, Aubrey Paterson i Sary Craig. Zmęczone Czeszki nie zdołały już nawet zmniejszyć rozmiarów porażki i kończą turniej na 4. miejscu.

Brytyjki zagrają więc o finał z przegranym spotkania Włochy – Holandia. Zwycięzca tego meczu będzie pewny gry o mistrzostwo. Spotkanie to również było wyrównane. W dwóch pierwszych zmianach nie oglądaliśmy obiegów. W trzeciej, ku niezadowoleniu lokalnej publiczności, Holenderki wyszły na prowadzenie za sprawą Shareday Christiny. Wynik nie uległ już zmianie do końca spotkania, w związku z czym Holenderki na pewno zagrają w finale, a Włoszki będą musiały jeszcze pokonać Brytyjki.

Mecz o miejsca 9.-11.

Niemcy – Polska 6-0

Mecz o miejsca 9.-10.

Francja – Austria 7-3

Grupa I

Bułgaria – Węgry 11-1
Izrael – Szwajcaria 0-7 (mecz poddany)
Dania – Litwa 21-1
Litwa – Izrael 6-21
Szwajcaria – Bułgaria 3-1
Słowacja – Dania 12-5

1. Słowacja
2. Szwajcaria
3. Bułgaria
4. Dania
5. Węgry
6. Izrael
7. Litwa

Grupa X

Holandia – Grecja 8-1
Wielka Brytania – Czechy 0-0 (mecz obustronnie poddany)
Włochy – Rosja 3-0

1. Włochy
2. Holandia
3. Czechy
3. Wielka Brytania
5. Rosja
6. Grecja

Mecz o 13. miejsce

Belgia – Ukraina 4-5

Mecz o 15. miejsce

Irlandia – Chorwacja 2-0

Mecz o miejsca 1.-3.

Czechy – Wielka Brytania 1-4

Mecz o bezpośredni awans do finału

Włochy – Holandia 0-1

Szymon Frąckiewicz519 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password