Softball – ME: Polki na dobrej drodze po 9. miejsce!

Polskie softballistki zaczęły dziś w grupie G walkę o miejsca 9-16, po tym jak wczoraj nie udało im się niestety awansować do czołowej ósemki. Po dzisiejszych dwóch zwycięstwach, są one jednak bliżej 9. lokaty, niż 16.

Rano Polki zagrały z Belgijkami. Już w pierwszym inningu dzięki passed ball (przepuszczona piłka) zapunktowała dla naszej drużyny Joanna Kopeć. Rywalki w tej zmianie miały zerowy dorobek punktowy. W drugim inningu Belgijki zdobyły pierwszy punkt – zapisano go na konto Alou Issa. Odpowiedź Polek byłą jednak miażdżąca – tak najlepiej okreslić można zdobycz pięciu punktów, na którą złożyły się ponownie Kopeć, Maja Zmyślona (dwa punkty), Żelisława Śliwa oraz Emma Wójcik.

Trzecią zmianę wygrały Belgijki 2:1, dla których punktowały Janssens i Alou Issa. Jedyny obieg w polskiej ekipie zanotowała Stabrawa. Po trzech inningach było więc 3:7. W kolejnych dwóch żadnej z drużyn nie udało się powiększyć dorobku. W szóstym, jak się okazało ostatnim, Belgijki po raz kolejny pozostały z zerowym dorobkiem, natomiast nasza ekipa wywalczyła trzy punkty – punktowały Wójcik, Kopeć i Śliwa. Przy stanie 10:3, po sześciu inningach wygraną w meczu zapisano Polkom.

Popołudniowy mecz z Irlandkami rozpoczął się dla Polek dwupunktową zdobyczą w pierwszym inningu. Znów na punkty zapracowały Kopeć i Wójcik. Irlandki odpowiedziały obiegiem Monteleone. Punktowanie skończyło się na dłuższy czas. W kolejnych trzech zmianach pomimo wysiłków i szans żadna z drużyn nie powiększyła swojej zdobyczy, więc w połowie meczu Polki były na minimalnym, ale cennym prowadzeniu.

Piąty inning zakończył się również wynikiem nierozstrzygniętym. Niemoc drużyn przełamała wreszcie Natalia Langner, podwyższając prowadzenie Polek na 3:1 w polskiej części szóstej zmiany. Irlandki nie zdołały odpowiedzieć.

Ostatnia zmiana nie przyniosła zmian wyniku, ale warto podkreślić, że przy ataku Polek została na 6 minut przerwana z powodu deszczu. Nasze softballistki mogą się dziś cieszyć z dwóch cennych w walce o 9. miejsce zwycięstw. Warto też wspomnieć, że nasze zawodniczki zdążyły zakończyć spotkanie tuż przed burzą.

Innych meczów już dziś nie rozegrano, nastąpiły przetasowania w harmonogramie. Polki ostatni mecz grupowy z Francuzkami zagrają jutro o 17:00

Grupa G:

Francja – Irlandia 8:1
Polska – Belgia 10:3
Irlandia – Polska 1:3

Tabela:
1. Polska 2:0
2. Francja 1:0
3. Belgia 0:1
4. Irlandia 0:2

Grupa H:
Niemcy – Austria 3:4
Ukraina – Chorwacja 2:0

Tabela:
1. Austria 1:0
2. Ukraina 1:0
3. Chorwacja 0:1
4. Niemcy 0:1

Grupa E:
Włochy – Szwecja 8:0
Wielka Brytania – Grecja 3:1

Tabela:
1. Wielka Brytania 2:0
2. Włochy 2:0
3. Grecja 0:2
4. Szwecja 0:2

Grupa F:
Hiszpania – Holandia 1-14

Tabela:
1. Holandia 2:0
2. Czechy 1:0
3. Rosja 0:1
4. Hiszpania 0:1

Grupa I:
Izrael – Dania 1:8
Szwajcaria – Litwa 10:0
Słowacja – Bułgaria 8:6
Węgry – Szwajcaria 1:9

Tabela:
1. Słowacja 2:0
2. Szwajcaria 2:0
3. Bułgaria 1:1
4. Dania 1:1
5. Węgry 1:1
6. Izrael 0:2
7. Łotwa 0:2

Bartosz Szafran4767 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password