Softball – ME: Polki przegrywają z Austrią oraz Szwecją i powalczą o miejsca 9-16

Reprezentacja Polski w softballu w ostatnich dwóch meczach pierwszej rundy grupowej zanotowała minimalne porażki z Austrią i Szwecją. W tabeli grupy C Polki zajęły 4. miejsce i zagrają teraz o lokaty 9-16 w grupie G.

Spotkanie z Austrią zaczęło się od inningu, w którym żadna z reprezentacji nie zdołała nawet odbić piłki posłanej przez miotaczkę strony przeciwnej. W kolejnej zmianie uderzenia już były, jednak niestety tylko Austriaczkom przyniosły punkty. Do bazy domowej dobiegły Ines Daill, Lauren du Toit i Olivia Bettstein.

W kolejnych dwóch inningach ponownie nie oglądaliśmy żadnego obiegu. Czwarta zmiana wreszcie przyniosła punkty dla Polski. Obieg wykonała Maja Zmyślona. Była szansa na więcej, ale niestety nie udało się jej wykorzystać.

Piąta zmiana znowu nie przyniosła punktów, jednak w szóstej Emma wójcik zaliczyła kolejny obieg dla Polski. O krok od punktów była też Agnieszka Ciesielska, jednak dotarła tylko do trzeciej bazy. Wynik 3-2 dla Austrii zwiastował niesamowite emocje w, ostatnim regulaminowym, siódmym inningu.

W swojej części siódmej zmiany Austriaczki nie powiększyły swojego dorobku. To oznaczało, że Polki miały niemal wszystko w swoich rękach, rywalki mogły się tylko bronić. Niestety obroniły się skutecznie, a porażka w zasadzie przekreśliła marzenia o ósemce.

Przed wznowieniem przerwanego wczoraj z powodu burzy meczu ze Szwedkami, wiedzieliśmy już, że Polki do czołowej ósemki nie awansują. Regulamin skonstruowany jest w ten sposób, że w przypadku równej liczby zwycięstw o miejscu w tabeli decyduje mniejsza liczba straconych punktów. By Polki awansowały na drugie miejsce konieczne było nie tylko wywalczenie 15 punktów w meczu ze Skandynawkami, ale strata przez Austriaczki co najmniej 10 punktów w meczu z Czeszkami. Liderki grupy wygrały, ale tylko 4:1. Niezależnie od wyniku meczu ze Szwecją naszej drużynie pozostać miała gra o miejsca 9-16.

Mecz zaczął się od dokończenia trzeciego inningu, w którym Szwedki nie zdołały zaliczyć obiegu. Podobnie było w kolejnej zmianie, w której żadnej z drużyn nie udało się wywalczyć punktu. W piątym inningu Polki po raz pierwszy w tym meczu wyszły na prowadzenie – autorką obiegu była Joanna Kopeć. Szwedki zdołały wyrównać dopiero w kolejnej zmianie – punkt zapisano na koncie Goodman, Poli tym razem nie zapunktowały. Siódma zmiana nie przyniosła rozstrzygnięcia – obie walczące o zwycięstwo ekipy pozostały bez punktu.

W ósmej (extra inning), jak się okazało decydującej zmianie posypały się punkty. Polki zdołały wywalczyć dwa – ich autorkami były Joanna Kopeć i Agnieszka Stabrawa. Wydawało się, że zwycięstwo będzie nasze, ale odpowiedź Szwedek była piorunująca – punkty zaliczyły Croneld, Washington i Busk, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę i zapewniając sobie awans do czołowej ósemki mistrzostw Europy. Polki z czwartego miejsca weszły do grupy G.

Po zakończeniu pierwszej fazy grupowej drużyny z miejsc 1-2 walczą w dwóch grupach (E i F) o miejsca 1-8, drużyny z miejsc 3-4 o lokaty 9-16 (G i H), drużyny z ostatnich miejsc tworzą grupę I, walczącą o lokaty 17-23.

Wyniki i tabele:

Grupa C

Szwecja – Węgry 24-0
Austria – Polska 3-2
Izrael – Czechy 0:16
Czechy – Austria 4:1
Szwecja – Polska 6:5
Izrael – Węgry 0:7 (mecz poddany)

1. Czechy 5:0 – awans do grupy F
2. Szwecja 4:1 – awans do grupy E
3. Austria 3:2 – awans do grupy H
4. Polska 2:3 – awans do grupy G
5. Izrael 1:4 – awans do grupy I
6. Węgry 0:5 – awans do grupy I

Grupa A

Hiszpania – Francja 2:1
Włochy – Chorwacja 14-0
Chorwacja – Hiszpania 0:3
Francja – Włochy 0-6

1. Włochy – awans do grupy E
2. Hiszpania – awans do grupy F
3. Francja – awans do grupy G
4. Chorwacja 1:3 – awans do grupy H
5. Szwajcaria 0:4 – awans do grupy I

Grupa B

Grecja – Słowacja 10:0
Irlandia – Holandia 0:12
Litwa – Niemcy 1:20
Holandia – Niemcy 7:0

1. Holandia 5:0 – awans do grupy F
2. Grecja 4:1 – awans do grupy E
3. Niemcy 3:2 – awans do grupy H
4. Irlandia 2:3 – awans do grupy G
5. Słowacja 1:4 – awans do grupy I
6. Litwa 0:5 – awans do grupy I

Grupa D

Bułgaria – Wielka Brytania 0:10
Belgia – Rosja 0:14
Ukraina – Dania 10:4

1. Wielka Brytania 5:0 – awans do grupy E
2. Rosja 4:1 – awans do grupy F
3. Belgia 3:2 – awans do grupy G
4. Ukraina 2:3 – awans do grupy H
5. Bułgaria 1:4 – awans do grupy I
6. Dania 0:5 – awans do grupy I

Grupa E

Szwecja – Wielka Brytania 0-13
Grecja – Włochy 0-2

1. Wielka Brytania
2. Włochy
3. Grecja
4. Szwecja

Grupa F

Hiszpania – Czechy 0-7
Holandia – Rosja 8-1

1. Czechy
2. Holandia
3. Rosja
4. Hiszpania

Szymon Frąckiewicz519 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password