Softball – ME: Pożądna lekcja od Czeszek; najważniejszy mecz przerwany!

W Bollate Polki miały dziś w planach dwa najtrudniejsze mecze. Pierwszy z faworytkami turnieju – Czeszkami, a drugi z głównymi rywalkami w walce o „ósemkę” – Szwedkami. Ten pierwszy się odbył i to bez zaskoczeń. Ten drugi w momencie gdy wszystko było jeszcze możliwe, przerwała ulewa.

W pierwszym dzisiejszym meczu Polki zmierzyły się z Czeszkami, jednymi z głównych faworytek do zwycięstwa w całych mistrzostwach. Mecz odbył się na drugim boisku w Bollate. Reprezentantki naszych południowych sąsiadów sąsiedzkiej życzliwości nie pokazały i zwyciężyły bardzo wyraźnie, 9:0 kończąc mecz już w piątej rundzie. W pierwszym inningu dla Czeszek punktowały Vyborna i Prokopenkova, Polki nie zaliczyły żadnego runu.

Kolejne dwie zmiany miały identyczny przebieg. Czeszki zdobywały po dwa punkty – w drugim inningu Vackova i Weissowa, w trzecim Coufalova i Furkova. Nasza drużyna nie była w stanie odpowiedzieć żadnym pełnym obiegiem i po trzech zmianach było już 0:6.

W czwartej zmianie Czeszki zaliczyły trzy punkty – ich autorkami były Prokopenkova, Klimplova i Vyborna. Polki zarówno w czwartej jak i w piątej rundzie nie zdołały punktować i tak zgodnie z regulaminem mecz został zakończony po pięciu inningach ze względu na dużą przewagę Czeszek.

Rozgrywane później na tym samym boisku, bardzo ważne w kontekście walki o awans do najlepszej ósemki spotkanie ze Szwecją, nie zaczęło się dobrze dla Biało-Czerwonych. Nasze reprezentantki nie zdobyły żadnego punktu, podczas gdy w ekipie Szwedzkiej obieg wykonały Kelhi Washington oraz Linnea Goodman.

W drugim inningu Polki zdołały wykonać jeden obieg. Konkretnie dokonała tego Emma Wójcik. Szwedki nie poprawiły swego dorobku. W trzeciej zmianie Polki dogoniły rywalki, dokładając kolejny punkt do swego dorobku, jednak Szwedki nie zdążyły dokończyć swej części tego inningu, gdyż nad Bollate i okolicą rozpętała się burza, która spowodowała, że dziś na żadnym z pięciu boisk gra nie zostanie już wznowiona.

 

Witamy naszych fanów!! Niestety, dzisiaj poległyśmy reprezentacji Czech (3 drużyna w Europie) 9:0.
Ale my się nie poddajemy!
O 18 rozpoczęłyśmy mecz ze Szwecją i w połowie 3 zmiany, kiedy wynik wynosił 2:2 zaczęła się bardzo gwałtowna burza. Niestety mecz został przerwany i nie wiadomo kiedy zostanie wznowiony. Dzisiaj wieczorem odbędzie się spotkanie, aby uzgodnić kiedy można je rozegrać.

Hello fans! Unfortunately we lost our game against Czech Republic (3rd team in Europe) 9:0. But we didn’t give up!
At 6pm we started a game against Sweden, but it got suspended due to storm when the score was 2:2 in 3rd inning. We don’t know when it will be resumed.

Opublikowany przez Polish National Women’s Softball Team / Kadra Narodowa Softballu Kobiet na 26 czerwca 2017

Grupa C:

Austria – Węgry 13:0
Szwecja – Izrael 15:0
Polska – Węgry 0:9

Tabela:
1. Czechy 3-0
2. Austria 2-1
3. Polska 2-1
4. Szwecja 2-1
5. Węgry 0-3
6. Izrael 0-3

Wyniki w pozostałych grupach

Grupa A:
Francja – Szwajcaria 9:3
Szwajcaria – Włochy 0:11

Tabela:
1. Francja 2-0
2. Włochy 2-0
3. Chorwacja 1-1
4. Hiszpania 1-1
5. Szwajcaria 0-4

Grupa B:
Słowacja – Litwa 17:5
Grecja – Irlandia 15:0
Grecja – Litwa 8:0
Niemcy – Irlandia 10:3
Holandia – Słowacja 7-0

Tabela:
1. Holandia 3-0
2. Grecja 3-1
3. Niemcy 2-1
4. Irlandia 2-2
5. Słowacja 1-3
6. Litwa 0-4

Grupa D:
Wielka Brytania – Ukraina 10:3
Rosja – Dania 10:0
Belgia – Bułgaria 11:1
Dania – Wielka Brytania 0:15
Belgia – Ukraina 1:0
Rosja – Bułgaria 15:0

Tabela
1. Wielka Brytania 4-0
2. Belgia 3-1
3. Rosja 2-1
4. Bułgaria 1-3
5. Ukraina 1-3
6. Dania 0-3

Bartosz Szafran4767 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password