Softball – ME: Rewanż Holenderek!

Dwa lata temu Holenderki minimalnie (1-2) przegrały finał Mistrzostw Europy rozgrywanych na własnym terenie z Włoszkami. Zrewanżowały im się tym samym. I nie były tak delikatne.

Zanim Włoszki zagrały w finale, musiały jednak pokonać reprezentację Wielkiej Brytanii, ponieważ w meczu o bezpośredni awans do meczu o złoto przegrały 1-0 z Holenderkami. Wynik spotkania z wyspiarkami może wskazywać, że ich pokonanie nie było trudne, jednak nie jest to do końca prawdą. Po zdobytym w drugim obiegu przez Hayley D’Avilar obiegu minimalnie przegrywały.

Wzięły się jednak do pracy w czwartej zmianie. Zdobyły cztery punkty dzięki Erice Piancastelli, Fabrizii Marrone, Ambrze Collinie i Marcie Gasparotto. Swój dorobek podwoiły już w kolejnym inningu, kończąc tym samym mecz, jako że Brytyjki nie zdołały ponownie dobiec do bazy domowej i miały już za dużą stratę. Tym razem obiegi zaliczyły Piancastelli (home run), Gilia Longhi, Elisa Cecchetti i Priscilla Brandi.

To one w finale miały więc stawić czoła Holenderkom. Biorąc pod uwagę rezultat wspomnianego wcześniej wczorajszego meczu, ciężko było wskazać faworyta. Jednakże już w pierwszej zmianie trzypunktową przewagę zdobyły softballistki z Niderlandów! Stało się to za sprawą Britt Vonk, Chantal Versluis i Dinet Oosting.

Kolejny obieg dla Holenderek dołożyła w kolejnej zmianie Vonk. Trzeci inning przyniósł wreszcie nadzieję Włoszkom. Punkt zdobyła Marta Gasparotto. Prowadzące zawodniczki jednak zdołały jeszcze powiększyć przewagę dokładając dwa obiegi po home runie Vonk. Do bazy dobiegła oprócz niej Brenda Beers.

Dotychczasowe wicemistrzynie miały więc już bezpieczną przewagę. W czwartej zmianie nie oglądaliśmy kolejnych obiegów. W piątym inningu jeszcze jeden punkt dołożyła Beers. Mecz zakończył się w regulaminowych siedmiu zmianach, jednak Włoszki były zupełnie bezradne. Nie zdołały obronić Mistrzostwa przed własną publicznością.

Mecz o miejsca 9.-10.

Austria – Niemcy 3-2

Mecz o finał

Włochy – Wielka Brytania 8-1

Mecz o 9. miejsce

Francja – Austria 6-8

Finał

Holandia – Włochy 7-1

Klasyfikacja końcowa:

 1. Holandia
 2. Włochy
 3. Wielka Brytania
 4. Czechy
 5. Rosja
 6. Grecja
 7. Hiszpania
 8. Szwecja
 9. Austria
 10. Francja
 11. Niemcy
 12. Polska
 13. Ukraina
 14. Belgia
 15. Irlandia
 16. Chorwacja
 17. Słowacja
 18. Szwajcaria
 19. Bułgaria
 20. Dania
 21. Izrael
 22. Węgry
 23. Litwa

Szymon Frąckiewicz547 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password