Softball – ME U16: Holenderki mistrzyniami, Polki ostatnie

W sobotę zakończyły się rozgrywane w czeskiej Ostrawie Mistrzostwa Europy w softballu do lat 16. Mistrzostwo zdobyły główne faworytki turnieju. Słabo spisały się reprezentantki Polski.

W turnieju w Ostrawie brało udział 12 drużyn. W pierwszej fazie zespoły były rozdzielone na cztery grupy. Polki trafiły do grupy C z Rosjankami i Ukrainkami. Nasze młode softballistki niestety przegrały obydwa spotkania grupowe. W pierwszym meczu uległy 1-13 Rosjankom (punkt dla Polski zdobyła Marysia Rosół), a w drugim 5-17 Ukrainkom (w tym spotkaniu po punkcie dla nas zdobyły Wiktoria Korykora, Marysia Rosół, Julia Kirsanow, Natalia Miodek i Zuzanna Smeder).

W związku z tym czekała je walka o 9. miejsce w grupie G, w której znalazły się pozostałe zespoły z trzecich miejsc. Niestety w tym gronie nasze reprezentantki również były w stanie odnieść tylko jedno zwycięstwo. Uległy kolejno 0-10 Słowaczkom, 9-13 Serbkom (w tym spotkaniu po dwa obiegi zdobyły Wiktoria Korykora i Kinga Maciszek, a po jednym Marysia Rosół, Patrycja Miodek, Julia Kirsanow, Zuzanna Smeder i Wiktoria Łężna). Wygrały natomiast 9-6 z Belgijkami. Do bazy domowej w tym spotkaniu po dwa razy dobiegły Korykora, Maciaszek i Patrycja Miodek, a po razie Rosół, Kirsanow oraz Samanta Burlińska.

Mimo tej wygranej Polki i tak zajęły ostatnie miejsce w grupie G i mogły zająć co najwyżej 11. miejsce, o które musiały powalczyć z Serbkami. Tych nie udało się pokonać. Biało-Czerwone przegrały 1-12, a jedyny obieg zaliczyła Natalia Miodek. W związku z tym Polki zajęły ostatnią pozycję.

Tymczasem Holenderki przeszły przez turniej jak burza. W grupie B nie dały szans Włoszkom i Belgijkom, a następnie w grupie F Niemkom, Francuzkom i Rosjankom. W grupie H zmiażdżyły Brytyjki, a następnie zanotowały jedyną porażkę w turnieju, ulegając 0-2 świetnie grającym przed własną publicznością Czeszkom. Następnie z problemami, ale wróciły na zwycięską ścieżkę pokonując Włoszki. W półfinale zrewanżowały się ekipie gospodarzy, która po barażach i tak dostała się do finału. W nim jednak ponownie lepsze były Niderlandki, które tym razem wygrały 4-2.

Klasyfikacja końcowa:
1. Holandia
2. Czechy
3.
Włochy
4. Niemcy
5. Wielka Brytania
6. Rosja
7. Ukraina
8. Francja
9. Belgia
10. Słowacja
11. Serbia
12. Polska

Szymon Frąckiewicz464 Posts

<p>Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password