Softball – ME U16: Holenderki mistrzyniami, Polki ostatnie

W sobotę zakończyły się rozgrywane w czeskiej Ostrawie Mistrzostwa Europy w softballu do lat 16. Mistrzostwo zdobyły główne faworytki turnieju. Słabo spisały się reprezentantki Polski.

W turnieju w Ostrawie brało udział 12 drużyn. W pierwszej fazie zespoły były rozdzielone na cztery grupy. Polki trafiły do grupy C z Rosjankami i Ukrainkami. Nasze młode softballistki niestety przegrały obydwa spotkania grupowe. W pierwszym meczu uległy 1-13 Rosjankom (punkt dla Polski zdobyła Marysia Rosół), a w drugim 5-17 Ukrainkom (w tym spotkaniu po punkcie dla nas zdobyły Wiktoria Korykora, Marysia Rosół, Julia Kirsanow, Natalia Miodek i Zuzanna Smeder).

W związku z tym czekała je walka o 9. miejsce w grupie G, w której znalazły się pozostałe zespoły z trzecich miejsc. Niestety w tym gronie nasze reprezentantki również były w stanie odnieść tylko jedno zwycięstwo. Uległy kolejno 0-10 Słowaczkom, 9-13 Serbkom (w tym spotkaniu po dwa obiegi zdobyły Wiktoria Korykora i Kinga Maciszek, a po jednym Marysia Rosół, Patrycja Miodek, Julia Kirsanow, Zuzanna Smeder i Wiktoria Łężna). Wygrały natomiast 9-6 z Belgijkami. Do bazy domowej w tym spotkaniu po dwa razy dobiegły Korykora, Maciaszek i Patrycja Miodek, a po razie Rosół, Kirsanow oraz Samanta Burlińska.

Mimo tej wygranej Polki i tak zajęły ostatnie miejsce w grupie G i mogły zająć co najwyżej 11. miejsce, o które musiały powalczyć z Serbkami. Tych nie udało się pokonać. Biało-Czerwone przegrały 1-12, a jedyny obieg zaliczyła Natalia Miodek. W związku z tym Polki zajęły ostatnią pozycję.

Tymczasem Holenderki przeszły przez turniej jak burza. W grupie B nie dały szans Włoszkom i Belgijkom, a następnie w grupie F Niemkom, Francuzkom i Rosjankom. W grupie H zmiażdżyły Brytyjki, a następnie zanotowały jedyną porażkę w turnieju, ulegając 0-2 świetnie grającym przed własną publicznością Czeszkom. Następnie z problemami, ale wróciły na zwycięską ścieżkę pokonując Włoszki. W półfinale zrewanżowały się ekipie gospodarzy, która po barażach i tak dostała się do finału. W nim jednak ponownie lepsze były Niderlandki, które tym razem wygrały 4-2.

Klasyfikacja końcowa:
1. Holandia
2. Czechy
3.
Włochy
4. Niemcy
5. Wielka Brytania
6. Rosja
7. Ukraina
8. Francja
9. Belgia
10. Słowacja
11. Serbia
12. Polska

Szymon Frąckiewicz543 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password