Softball – PŚ: Japonki obroniły tytuł

W nocy zakończył się rozgrywany corocznie w Oklahomie Puchar Świata w softballu. Po raz drugi z rzędu, a po raz czwarty w historii rozgrywanego od 2005 roku turnieju (poza 2008 ze względu na igrzyska w Pekinie) po tytuł sięgnęły Japonki.

W turnieju organizowanym przez amerykańską federację wzięło udział osiem zespołów: Stany Zjednoczone, juniorski zespół Stanów Zjednoczonych, Kanada, Portoryko, Meksyk, Japonia, Filipiny, Australia.

Faworytkami turnieju (jak zawsze przy jego okazji) były Japonki i seniorski zespół gospodarzy. Te dwa zespoły nie zawiodły. Po fazie grupowej to Amerykanki zajęły pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw, a drugie były Japonki, które zanotowały jedną porażkę. Te drużyny zmierzyły się więc w finale. O 3. miejsce grały Kanadyjki i Australijki, o 5. Portorykanki i amerykańskie juniorki, a o 7. Meksykanki i Filipinki.

W zaciętym finale minimalnie lepsze były softballistki z Kraju Kwitnącej Wiśni. Wygrały one 2-1. Brązowy medal zdobyły Kanadyjki, które wygrały z zawodniczkami z Antypodów 3-0. Piąte miejsce powędrowało do juniorskiej reprezentacji USA, która wygrała 7-0 z Portorykankami już po pięciu inningach. Ostatnie miejsce zajęły Meksykanki, które po zaciętym, zakończonym dopiero po ośmiu zmianach spotkaniu, uległy Filipinkom 7-8.

Klasyfikacja końcowa:
1. Japonia
2. Stany Zjednoczone
3. Kanada
4. Australia
5. Stany Zjednoczone (juniorki)
6. Portoryko
7. Filipiny
8. Meksyk

Szymon Frąckiewicz543 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password