Sporty zimowe: Szykuje się rewolucja?! Niemcy zaprojektowali kompleks z rozsuwanym „dachem”!

Warunki pogodowe od zawsze mają w zwyczaju torpedować zawody w dyscyplinach rozgrywanych na powietrzu. Często wypaczają wyniki zawodów, bądź zupełnie nie pozwalają na ich rozegranie. To może się jednak zmienić!

Nasi zachodni sąsiedzi są jednym z najlepiej rozwiniętych technologicznie i najbogatszych państw na Starym Kontynencie. Dlatego też mogą sobie pozwolić na snucie niesamowicie karkołomnych na pierwszy rzut oka planów. W Wernigerode, mieście położonym w środkowych Niemczech, w górach Harz, ma powstać duży kompleks sportów zimowych, nad którym, przy niekorzystnych warunkach, miałby się rozsuwać „dach”, wyglądem przypominający namiot!

Na terenie tego kompleksu znaleźć by się miały między innymi:
– dwie skocznie narciarskie (K-90 i K-125);
– tor zjazdowy do narciarstwa alpejskiego (720 metrów długości, średnie nachylenie 23%)
– trasa do biegów narciarskich (750 metrów długości)
– trasa bobslejowo/saneczkowa
– wyciąg krzesełkowy.

Projekt z pewnością będzie budził niemałe kontrowersje. Z jednej strony rywalizacja może być sprawiedliwsza, z drugiej jednak może zabić piękną nieprzewidywalność tych sportów.

Dach ma być energooszczędny i proekologiczny. Ma być ocieplany do temperatury 3-4°C wewnątrz.

Szymon Frąckiewicz464 Posts

<p>Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password