Srebro duetu Kosikowski/Korc!

Krzysztof Kosikowski i jego pilot Artur Korc zdobyli srebrny medal w wyścigu szosowym w kategorii osób niedowidzących (kat. B). To 32 medal naszych sportowców zdobyty podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie.

Przez większą część dystansu na czele wyścigu jechała grupa około 10 duetów. Rywalizacja o medale rozstrzygnęła się na ostatnich metrach. Najskuteczniejszy finisz zaprezentował Włoch Ivanno Pizzi i jego pilot Lucca Pizzi. Polacy dystans 104km pokonali w czasie 2:26,57 czyli o  5 sekund wolniej od triumfatorów. Warto zaznaczyć, że cztery lata temu w Pekinie Kosikowski i Korc zdobyli brązowy krążek. Idąc tropem tego schematu należy przypuszczać, iż z Igrzysk w Rio de Janeiro nasi kolarze wrócą ze złotem. Podium uzupełnili Serbowie – Vladislav Janovjak i Robert Mitosinka.

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password