Srebro duetu Kosikowski/Korc!

Krzysztof Kosikowski i jego pilot Artur Korc zdobyli srebrny medal w wyścigu szosowym w kategorii osób niedowidzących (kat. B). To 32 medal naszych sportowców zdobyty podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie.

Przez większą część dystansu na czele wyścigu jechała grupa około 10 duetów. Rywalizacja o medale rozstrzygnęła się na ostatnich metrach. Najskuteczniejszy finisz zaprezentował Włoch Ivanno Pizzi i jego pilot Lucca Pizzi. Polacy dystans 104km pokonali w czasie 2:26,57 czyli o  5 sekund wolniej od triumfatorów. Warto zaznaczyć, że cztery lata temu w Pekinie Kosikowski i Korc zdobyli brązowy krążek. Idąc tropem tego schematu należy przypuszczać, iż z Igrzysk w Rio de Janeiro nasi kolarze wrócą ze złotem. Podium uzupełnili Serbowie – Vladislav Janovjak i Robert Mitosinka.