Staśkiewicz 23. w Charlotte

Szymon Staśkiewicz zajął 23. miejsce w zawodach Pucharu Świata rozgrywanych w amerykańskim Charlotte. Zwyciężył Mistrz Świata z 2008r., Rosjanin Ilia Frolov.

W szermierce Staśkiewicz spisał się całkiem dobrze – zajął 7. miejsce wygrywając 20 pojedynków. Najlepszy w tej konkurencji okazał się Mikhail Prokopenko z Białorusi, który jako jedyny zdobył ponad 1000pkt. za szermierkę (dokładnie 1024pkt.).
Pływanie nie poszło najlepiej naszemu zawodnikowi – z czasem 2:09.55 spadł na 15. miejsce. Na prowadzeniu utrzymał się Prokopenko, jednak ten sam wynik po dwóch konkurencjach, 2252pkt., miał również Brytyjczyk Nicholas Woodbridge. Najlepszy czas w pływaniu 1:54.90 uzyskał inny reprezentant Wielkiej Brytanii, James Cooke, który po szermierce zajmował ostatnie miejsce.
Staśkiewicz również kiepsko spisał się w jeździectwie – zaliczył 7 zrzutek i zdobył tylko 1060pkt. W efekcie spadł aż na 22. miejsce. Z pierwszego miejsca spadł Prokopenko dając Woodbridge`owi samodzielne prowadzenie przed decydującą konkurencją – kombinacją.
Polak nie wyróżnił się specjalnie na koniec zawodów, uzyskał przeciętny czas 10:36.13 i przybiegł do mety na 23. miejscu. Zwycięstwo po świetnym strzelaniu wywalczył Rosjanin Ilia Frolov, drugi na mecie był Pavlo Tymoshchenko z Ukrainy, a podium uzupełnił rodak Frolova, Aleksander Lesun.
W przyszłym tygodniu zawodnicy walczyć będą w kolejnych zawodach z cyklu Pucharu Świata, które odbędą się w brazylijskim Rio de Janeiro.