Stefańska w turnieju głównym! | Skład na turniej kwal. do IO w Dausze

Kinga Stefańska bez większych problemów awansowała do pierwszej rundy turnieju głównego tenisistek stołowych, rozgrywanego w Santiago de Chile. Dołączyła tym samym do drugiej naszej reprezentantki – Li Qian, która udział w 1/32 singla kobiet miała zapewniony, ze względu na swoje miejsce w rankingu ITTF.

Polka w swojej grupie eliminacyjnej – nielicznie obsadzonego turnieju w Ameryce Południowej – miała za rywalki dwie reprezentantki gospodarzy. Javiera Pizarro została przez naszą zawodniczkę odprawiona bez ugrania nawet seta – 4:0 (11:6, 11:5, 11:5, 11:3). Wygraną partią mogła się pochwalić jej koleżanka Karen Rojas. Z nią Polka również nie miała większych problemów, zwyciężając 4:1 (11:7, 9:11, 11:6, 11:6, 11:6). Dało jej to pierwsze miejsce w grupie i pewny awans (o drugie miejsce premiowane miejscem w głównej drabince powalczą Rojas i Pizarro).

Obie nasze reprezentantki już wkrótce poznają swoje rywalki w pierwszej rundzie turnieju singlistek. Stefańska dowie się także, jakie przeciwniczki spotka w 1/8 finału debla – w Chile występuje w parze z zawodniczką z Walii – Naomi Owen.


Polski Związek Tenisa Stołowego podał dziś skład kadry na Światowy Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich, który odbędzie się w stolicy Kataru – Dausze. Będą nas reprezentować ci sami zawodnicy, którzy walczyli o przepustki do Londynu w europejskich kwalifikacjach w Luksemburgu, a więc: Katarzyna Grzybowska wśród pań i Wang Zeng Yi, Bartosz Such, Daniel Górak w męskiej rywalizacji.

Pierwotnie na turnieju miały być do wywalczenia dwa wolne miejsca, jednak wszystko wskazuje na to, że będzie ich znacznie więcej. W turniejach singlowych w Londynie będzie mogło wystąpić maksymalnie dwóch zawodników z danego kraju. W Luksemburgu awans na Igrzyska wywalczyło czterech zawodników i dwie zawodniczki z państw, które już wcześniej zapewniły sobie udział dwójki swoich sportowców. Zwiększa to zatem szanse poslkich tenisistów stołowych. Czy będą potrafili ją wykorzystać? O tym będzie się można przekonać uważnie śledząc nasz portal!

Warto przypoomnieć, że pewny wyjazd na Igrzyska mają w tej chwili Natalia Partyka i Li Qian. Wszystko wskazuje też na to, że w Londynie zobaczymy naszą żeńską drużynę.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password