Strzelectwo: Christine Wenzel potwierdza dominację w skeecie

Niemka Christine Wenzel potwierdziła, że jest w tej chwili najlepszą skeecistką świata. Aktualna mistrzyni globu wygrała finał Pucharu Świata, który rozgrywany jest w Abu Dabi (ZEA).

issf_logoMożna powiedzieć, że zawody w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich rozegrały się między dwiema zawodniczkami: Christiną Wenzel i Rosjanką Olgą Panariną. W kwalifikacjach obie zawodniczki zajęły dwie pierwsze lokaty. Panarina wygrała z wynikiem 74 zestrzelonych rzutków, zaś Wenzel była druga z dwoma oczkami mniej.

W półfinale Niemka i Rosjanka pomyliły się tylko raz na 16 strzałów. Identyczny rezultat osiągnęła jeszcze Sutiya Jiewchaloemmit. Reprezentantka Tajlandii nie awansowała jednak do finału, bowiem Panarina i Wenzel okazały się lepsze w dogrywce. Jiewchaloemmit musiała zadowolić się awansem do pojedynku o brąz, w którym jej rywalką była Włoszka Diana Bacosi.

W finale Wenzel powtórzyła wynik półfinałowy, a to wystarczyło do wygrania pojedynku z Rosjanką, która uzyskała tylko 13 punktów. W walce o brąz Bacosi takim samym stosunkiem pokonała Tajkę.

Finał: Christine Wenzel (Niemcy) – Olga Panarina (Rosja) 15:13
o 3. miejsce: Diana Bacosi (Włochy) – Sutiya Jiewchaloemmit (Tajlandia) 15:13
5. miejsce: Albina Szakirowa (Rosja)
6. miejsce: Danka Bartekowa (Słowacja)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password