Strzelectwo – MEJ: Juniorzy bez medalu w pneumatykach

Bez medalu rywalizację w Mistrzostwach Europy Juniorów w broniach pneumatycznych zakończyli polscy strzelcy. Najwyżej, na 14. miejscu w pistolecie 10 m uplasowała się Kinga Szewc.

Szewc dosłownie otarła się o awans do finału swojej konkurencji. Gdyby nie słabsza ostatnia seria, w której Polka uzyskała tylko 90 oczek, nasza młoda strzelczyni z całą pewnością mogłaby włączyć się do walki o czołową ósemkę. Szewc na osłodę pozostała 14. lokata z łącznym wynikiem 373 pkt. W tej samej konkurencji 37. była Oliwia Dąbrowska (366 pkt), a 49. Wioletta Pawluczek (363 pkt).

W tej samej konkurencji, ale wśród panów doczekaliśmy się 23. lokaty Kacpra Jurasza, który sześciu seriach uzyskał 565 pkt i o pięć oczek przegrał miejsce w finale. Na 35. pozycji sklasyfikowany został Jakub Rabczuk (559 pkt), a 49. był Tomasz Piwowarski (550 pkt).

W konkurencji karabinu pneumatycznego oglądać mogliśmy tylko jednego Polaka. Maciej Kowalewicz z wynikiem kwalifikacji 613,9 pkt uplasował się na 23. pozycji w gronie 57. strzelców. W rywalizacji pań niewiele od awansu do finału dzieliło Dianę Malotkę-Trzebiatowską. Nasza utalentowana strzelczyni uzyskała w sumie 413,3 pkt i miejsce w czołowej ósemce przegrała o zaledwie 0,9 pkt, kończąc rywalizację na 16. pozycji. 30. była Aleksandra Szutko (411,1 pkt), a 36. Marta Cybulska (410,5 pkt).

Dodatkowo rozegrana została także rywalizacja w mikstach. W pistolecie polska drużyna w składzie Wioletta Pawluczek/Jakub Rabczuk zajęła 13. pozycję. Duet karabinowy – Diana Malotka-Trzebiatowska/Maciej Kowalewicz uplasował się na 15. lokacie.

Medaliści:
Pistolet 10 m K:
1. Veronika Major (Węgry)
2. Polina Konarieva (Ukraina)
3. Denisa Bezdecna (Czechy)

Pistolet 10 m M:
1. Anton Aristarkhov (Rosja)
2. Paolo Monna (Włochy)
3. Ernests Erbs (Łotwa)

Karabin 10 m K:
1. Jade Bordet (Francja)
2. Isabelle Johansson (Szwecja)
3. Anna Janssen (Niemcy)

Karabin 10 m M:
1. Andrei Golovkov (Rosja)
2. Lazar Kovacevic (Serbia)
3. Istvan Peni (Bułgaria)

Mateusz Górecki2023 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password